Nový hybrid LG H160 s Windows 8 je jako tablet s klávesnicí od Apple

0

O hybridech mezi tabletem a Ultrabookem vybavenými systémem Windows 8, který se chystá do prodeje doslova za pár dní, vám poslední dobou píšeme často. Za zmínku stojí třeba Sony Vaio Duo 11 s vysouvací klávesnicí či Lenovo IdeaPad Yoga 13 s kloubem otočným o 360 stupňů. Korejská společnost LG nezůstává pozadu a představila model H160, který se konstrukcí podobá zmíněnému Vaio Duo 11 a vzhledem zase připomíná výrobky od Apple.

Hybrid LG H160
Hybrid LG H160

LG H160 bude patřit k levnější části nových dotykových zařízení, což potvrzuje displej s rozlišením 1366 × 768 bodů (úhlopříčka 11,6″ a matrice IPS) a procesor Intel Atom Z2760 architektury Clover Trail. Zbytek specifikací zatím známý není. Zařízení bude mít vysouvací klávesnici; k jejímu vysunutí bude stačit stisknout tlačítko na boku přístroje.

 

Hybrid bude také patřit k těm celkově menším a lehčím zařízením podobného typu, hmotnost by měla být příjemných 1,04 kg (uvedeny byly i lehčí modely od konkurence okolo 650 g, ale ty mají odnímatelné klávesnice a hmotnost je uváděna bez nich) a tloušťka se zastaví na pěkných 16 mm. H160 nabídne celou řadu rozhraní, nebude chybět USB a HDMI a samozřejmě ani bezdrátová konektivita (Wi-Fi, Bluetooth).

Další fotografie a dokonce i video se zachyceným otevíráním (které vypadá hodně zvláštně, je to tak rychlé, že bych se toho asi naživo lekl) naleznete na této korejské stránce. Cena zatím uvedena nebyla a o distribuci ve střední Evropě se zřejmě ani neuvažuje – přenosné počítače od LG se zde obecně většinou neprodávají.

Zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!