Nový NEC EA234WMi (23″ IPS) překypuje ergonomií. Od stojanu po automatický jas.

0

MultiSync EA234WMi je vybaven panelem typu IPS, což v podstatě zaručuje vynikající pozorovací úhly a minimální barevnou i kontrastní změnu při pohledu takřka odkudkoli. Novinka se dále pyšní 23palcovým displejem s podsvícením LED a nabízí maximální rozlišení 1920 × 1080 px (Full HD).

Svými schopnostmi je MultiSync EA určen primárně pro podnikové prostředí. Podsvícení, které může být automaticky řízeno, se oproti předchůdcům liší ještě vyšší úsporou energie. Monitor v úsporném režimu vykazuje příkon pouze 0,41 W energie, při provozní zátěži pak (zřejmě nejvýše) 27 W). Díky LED pak EA234WMi láká i na štíhlý vzhled a nízkou hmotnost.

Jeho předchůdce EA232WMi (recenzi si můžete přečíst zde) má při provozním režimu o 1 W vyšší spotřebu, při úsporném pak o 0,06 W. Navíc je o celý jeden kilogram těžší. To všechno je zřejmě většině uživatelů a možná i dokonce správců ve velkých podnicích celkem jedno. EA234WMi však svého staršího kolegu strčí do kapsy i v odezvě, která byla snížena z původních 14ms na pouhých 6 ms. To značí jediné – NEC i na 23″ MultiSync EA implementoval OverDrive. Snad půjde stejně jako u jiných MultiSynců vypnout v případě, že se vám nebude pozdávat (položka se většinou jmenuje Response Improve).

Pro uživatelské pohodlí slouží jako vždy povedený stojan. Nastavíte s ním výšku, naklonění nebo celkové otočení monitoru. Pro přenos dat jsou připraveny čtyři integrované porty USB 2.0, přičemž jsou dva umístěny vzadu a další dva pak na straně monitoru. Poslech kvalitní hudby jistě nezajistí integrované reproduktory, které nabídnou pouze 1 W výkonu, ale na základní potřeby (VoIP apod.) jsou samozřejmě dostačující. Pro nerušený poslech pak poslouží konektor pro sluchátka.

„Jsme nadšeni, že můžeme přidat MultiSync EA234WMi do našeho portfolia. Jedná se o model, který nabízí robustní sadu funkcí, ty navíc uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších uživatelů,“ řekl Kevin Christopherson, který je ředitelem produktového marketingu. „Nejenže zákazníci získají výjimečný výkon, ale zároveň budou vlastníky displeje, který získal nejvyšší úroveň certifikace pro ochranu životního prostředí,“ dodává.

 

EA234WMi je vybaven inteligentním senzorem, která dokáže automaticky rozpoznat uživatelské podmínky, za kterých daný pracovník, či obyčejný uživatel na monitoru pracuje. Díky tomu určí správné nastavení jasu displeje vůči okolnímu osvětlení i poměru bílé plochy na obrazovce. Hodnota maximálního jasu je stanovena na 250 cd/m² a dynamický kontrastní poměr pak 25 000:1. Statický kontrast je pak pro tuto technologii typických 1000:1.

Techologie ControlSync pak umožní uživatelů ovládat až šest displejů v multimonitorové konfiguraci. Pro uživatele je mimo jiné k dispozici i HDMI, DisplayPort, DVI-D a samozřejmě VGA. Monitor MultiSync EA234WMi svým majitelům nabídne také tříletou záruku. Předpokládaná cena je 269 USD, v přepočtu tedy asi 5 500 Kč. Jelikož EA232WMi však stojí 6300 Kč a více, dá se čekat podobná cenová relace. EA234WMi se začne prodávat již tento měsíc a jsme zvědavi snad už jen na povrchovou úpravu obrazovky.

Ohodnoťte tento článek!