Nový NFC přijímač od Asusu do USB. Přihlaste se do Windows přiložením telefonu

0

Společnost Asus uvedla na trh malý NFC přijímač připojitelný přes USB, pomocí kterého můžete svůj stolní počítač nebo notebook lehce spárovat s chytrým telefonem či některými tablety.

Near Field Communication, zkráceně NFC, je sadou standardů pro bezdrátovou komunikaci elektronických zařízení na krátké vzdálenosti. Obvykle s ním přicházíme do styku například při rychlém spárování chytrých telefonů, které se propojí vzájemným dotykem, respektive jejich přiblížením na vzdálenost několika centimetrů.

Přijímač od Asusu nese název NFC Express. Jde o malou krabičku s rozměry 10 × 10 × 1,7 cm, která se připojuje k PC přes USB 3.0. Zároveň při tom funguje jako USB hub se dvěma dodatečnými konektory USB 3.0 po stranách. Pokud svůj chytrý telefon s podporou NFC přiložíte dostatečně blízko k zařízení, propojí se s počítačem (Windows 8).

Zařízení přitom neslouží jenom na klasické přeposílaní obrázků, hudby nebo videí, ale i na částečné ovládání. Pomocí jednoduchého přiložení telefonu se totiž můžete přihlásit do Windows 8 bez nutnosti zadání svého hesla, nebo pomocí aplikace pro Android spustit automaticky na počítači některé aplikace, webové stránky či hry.

Lehce se tak dá představit situace, kdy se vrátíte domů, položíte na stůl vedle svého počítače telefon a počítač se automaticky přihlásí do vašeho účtu Windows, přičemž synchronizuje data a spustí vaše obvyklé programy.

 

Zařízení NFC Express bude dostupné za cenu kolem 40 amerických dolarů, což je po započtení daně přibližně 900 korun. Kromě samostatného prodeje ho bude Asus přibalovat zdarma i ke svým dražším základním deskám Z87-Deluxe/Dual.

Zdroj: Asus, guru3d.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Chápem tento krok Intelu ale z Jednej strany:

  1. žiadna konkurencia, I7 3970X je už aj tak v aplikáciách čo ho využijú 2x výkonnejší ako FX  8350… v stingle             thread je to ešte oveľa viac

  2. Pre tých, čo potrebujú výkonnejšie CPU ako súčastné, si môžu za prehnané ceny kúpiť XEONY  ktoré pôju určite     na 12 jadier (teda uvidíme, respektíve keď fyzicky má mať chip 15 jadier…alebo plný počet jadier bude vyhradený pre Xeon E7…)

  3. pre Single thread výkon u high-Endu bude počet jadier nedôležitý, aj ten narastie a síce tak do 10%, čo však         bude stačiť aj pre pokorenie svetových OC rekordov…

  4. HW strašne predbehol SW a nech nikto netvrdí, že nie…

  Ale na druhú stranu:

  5.žiaden dôvod pre upgrade zo súčastných CPU

  Celkom ma teda zaujíma akého OC bude schopný, hádam to bude lepšie ako Ivy bridge I7 3770K, a ešte rezerva limitu TDP ktorá je teda 130W, pričom SNB-E má až 150W, čo môže značiť buď neskorší príchod vyššie taktovaného CPU(čo je z hľadiska politiky taktov u Intelu nereálne a 4Ghz je najviac čo sme videli…) takže je dosť možné, že Intel bude ladiť samotný chip a až potom následne vydá prípadne 8 core pre desktop (určite nie tak vysoko taktovaný ako I7 4960X…)

  Ako povedal slepý – uvidíme

 2. IB-E je zde hlavně kvůli overclockerům. Je to premiová řada, protože málokdo dá 1000 dolarů jen za CPU a nebo dokonce za výměnu i7-3960x za 4960x. Extrémní overclockeři však ano – 4960x nebude mít coldbug. A to je to, co nás zajímá nejvíc 🙂