Nový panel NZXT Hue: udělejte si z počítače vánoční stromeček s RGB LED

0

Jestli vás od malička fascinovaly blikající čínské světelné řetězy na vánočním stromečku, tuhle novinku asi oceníte. Společnost NZXT, známá především výrobou skříní, chladičů a příslušenství, uvedla na trh dost netradiční zařízení – sadu pro nasvícení počítače s RGB LED a ovládacím panelem.

NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LEDNZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED

NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED

Panel je v provedení „unisex“, díky kombinaci rozlišných prvků by měl dobře vypadat na většině současných skříní – už jen černá barva zajistí, že je na půl vyhráno, klíny s perforací se zaslouží o to, aby dobře zapadl na skříních s čelem z perforovaného „meshe“, plast s imitací broušeného kovou zase aby se panel hodil i na luxusnější modely s plným čelem.

 

Panel se napájí se přes napájecí konektor SATA (sláva, že by se blýskalo na lepší časy? Nepříliš spolehlivý prehistorický čtyřpinový molex už na zdrojích straší několik let jen kvůli podobným hračkám.)

 

Na dvoumetrovém pásku je 24 RGB LED, tedy světelných diod, které v sobě sdružují tři barevné LED – červenou, zelenou a modrou. Ovládací panel umožňuje nastavit intenzitu každé ze tří barevných složek samostatně, takže si pomocí trojice knoflíků můžete namíchat barvu, jaká se vám zlíbí – od čistě červené, zelené nebo modré přes oranžové, fialové, tyrkysové a žluté až po bílou.

NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED

Stiskem knoflíků pak lze světlo buď zcela vypnout, nebo přepínat mezi pěti mody intenzity a pěti režimy svícení – stála barva, blikání, stmívání, střídání barev či plynulé přechody mezi barvami.

 

A na poslední sérii obrázků se můžete podívat, jak by různobarevné podsvícení mělo podle výrobce vypadat v praxi. Obrázky bohužel vyfoto…šopoval nepříliš zdatný grafik, takže je berte s rezervou. Kouzelné bílé světlo, které by dokázalo uvnitř počítače sežrat všechny barevné odstíny a převést tak černobílou fotografii do reálného života, panel zřejmě udělat neumí.

NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED NZXT Hue – panel pro PC na ovládání RGB LED

CustomPC Review už nahrál na Youtube video s rozbalováním a krátkým představením panelu. Pokud na novodobém pornu pro geeky zvaném „unboxing“ neujíždíte, můžete rovnou skočit na čas 2:50, kde už jsou názorně předvedené jednotlivé funkce panelu.

NZXT Hue se prodává za 33 dolarů, což by u nás dělalo v přepočtu asi osm stovek s daní. Na jednu stranu je to dost drahá sranda na to, že to „jen svítí“, pokud se ale podíváte, za kolik byste u nás pořídili samostatně LED pásky, ovladače barev a případně zdroj, cena není zase tak špatná.

Zdroj: NZXT, TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!