Nový patent Microsoftu vás donutí sledovat reklamy

0

Reklama se dnes nachází na mnoha internetových stránkách. Podobně je tomu s CAPTCHA testem využívajícím nejčastěji zdeformovaný text, který by měl člověk snadno přečíst zatímco počítačový program nikoli, což předchází řádění botů v diskuzích a dalších částech webu.

Microsoft přišel s patentem, jenž tyto dvě věci spojuje do jedné. Na webu se zobrazí reklamní obrázky, slogany, hudební znělky a podobně, přičemž návštěvník z nich bude muset vytáhnout například název inzerovaného výrobku a vepsat jej do políčka, aby mohl pokračovat dále.

Výhoda pro provozovatele spočívá v tom, že uživatel musí takové inzerci opravdu věnovat pozornost, na rozdíl od ostatních lemujících obsah stránky (výjimku tvoří pouze poměrně otravné reklamy vyskakující přes celou plochu stránky). Aby byla taková reklama zároveň účinná jako CAPTCHA, bude se muset často měnit, ideálně náhodně generovat svůj vzhled.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Live Search nebyl spatnej … nabizel opravdu hodne zajimave moznosti filtrovani vysledku a pri trose snahy to dokazalo pomoci tam, kde google ponekud tupeji a mechanicky vyhledava.
    Bohuzel, rekl bych, ze nekolikaletej naskok v prochazeni a cachovani interentu davaj googlu docela strategickou vyhodu. Kazdy search engine potrebuje nechat svoje crawlery probehnout siti nekolikrat aby se vytvoril alespon trosku pouzitelny zaklad pro hledani a to sezere tolik casu, ze nez se podari se jen priblizit k cislum jake ma google, stihnete si udelat spatnou povest.
    Je tu Bing … a zkusil sem ho ze zvedavost. A od spusteni na nej lezu myslim kazdy den – podivat se na obrazek (genialni tah)- a dokonce vyhledavat. Vysledky jsou rekl bych tak ze 70% uspokojive a dokonce si uzivam toho, ze mi narozdil od googlu, nepodstrkava weby selektovane regionem (mohu si vybrat jestli chci „cely web“, „regionalni web“ a „ceske weby“). Bohuzel, clovek ma taky navyk vyhledavat na googlu veci opakovane – ciste jen kvuli lenosti si delat zalozky – a ocekava vysledky v nejakem poradi. Bing ma toto poradi jine a nekdy necekane = trosku to zpomaluje a obcas si ten google preci jen otevru. Bing tedy zatim zkusebne vladne na notebooku – jinde zatim drzim basu s googlem.