Nový profík do vaší kanceláře: Eizo CG243W-B

0

Novinka ze stáje velmi dobře známé společnosti Eizo svými parametry nijak nevybočuje z konceptu „profesionálního“ zobrazovadla, přesto stojí za zmínku nejenom kvůli své zajímavé ceně. Přivítejte nový model Eizo CG243W-B.

Úhlopříčka panelu není kdovíjak úchvatná, 24,1″ (resp. ekvivalent v podobě 24″) bylo bráno za luxus před pár lety, dnes si spíše pomalu začínáme zvykat na o něco větší monitory. K profesionálnímu LCD patří i non-TN matrice, zde Eizo vsadil na blíže neurčenou technologii IPS. V současnosti je u nových produktů velice módní Full HD rozlišení, novinka od Eiza jej v sobě nese rovněž.

Odezva o hodnotě 5 ms je na IPS panel velice slušná a neměla by činit žádné problémy. Maximální jas je roven 270 cd/m2, statický kontrastní poměr budiž 850:1. Věrohodnost barev by měla být na vysoké úrovni – výrobce se chlubí 98% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB. Pro příznivce USB portů uvnitř monitoru je zde celá dvojice již zmíněných vstupů. Spojení s vaší grafickou kartou zaobstará dvojice DVI + jednoho DisplayPortu. I na ergonomii byl při návrhu kladen důraz, zařízení můžete takřka všemožně naklápět, otáčet i výškově nastavovat.

Eizo ColorEdge CG243W-B má svůj debut v Japonsku ohlášen přesně za měsíc, v Evropě se jej snad dočkáme co nevidět. Případní zájemci by měli počítat s cenou $1850 (v přepočtu hrubých 40 000 Kč). Za vyšší cenou se skrývá suma za kalibrační sondu, kteroužto najdete v balení také.

Poznámka: Na oficiálních stránkách Eizo je tento panel údajně vybaven standardním poměrem stran 16:10 a tím pádem rozlišením 1920 × 1200 px. Zdroj této zprávy tvrdí něco jiného, v tomto případě bych se však přidržel oficiálního zdroje. Za chybu se omlouvám, děkuji uživateli Arkan za upozornění.

Zdroj: TC Magazine

Nový profík do vaší kanceláře: Eizo CG243W-B

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte