Nový řadič Marvell slibuje zápis rychlostí 500 MB/s i na „zaneřáděném“ SSD

0

Marvell uvedl vysoce výkonný řadič, „napěchovaný“ nejmodernějšími technikami zpracování. Marvell 88SS9187 využívá 3.1 revize hostitelského rozhraní SATA 6 Gb/s. Řadič je určen pro SSD a dle tiskového prohlášení společnosti Marvell nabídne řadu výhod koncovým spotřebitelům i podnikové sféře. Společnost dále zmiňuje, že velká část výrobců je schopna řadič okamžitě začlenit do svého portfolia a další partneři jej budou integrovat v průběhu tohoto roku.

ssd řadič marvell 88SS9187

Nejdůležitější vlastnosti řadiče:

  • Na čipu implementovaná technologie RAID s flexibilním algoritmem optimalizujícím opotřebované a vadné bloky NAND.
  • Podpora vysokorychlostních DDR3 DRAM s možností využití až jednoho gigabytu paměti pro implementaci vysoce výkonných nebo mapovacích algoritmů.
  • Maximální sekvenční čtení pro zařízení s rozhraním SATA 6 Gb/s.
  • Sekvenční zápis maximální rychlostí 500 MB/s dokonce i na „dirty“ (dlouho používaném) SSD.
  • Ve své třídě nejrychlejší náhodné čtení a zápis (udáváno nejčastěji v IOPS) s minimem náhradního prostoru (over-provisioning) a bez nežádoucího snížení výkonu.

Nový řadič solid state disků využívá otevřenou architekturu vysokorychlostního rozhraní pamětí NAND Flash s maximální rychlostí 200 MB/s na kanál. Marvell 88SS9187 rovněž nabídne schopnost oprav, a to díky výkonnému systému ECC s přizpůsobivým schématem čtení/zápisu a integrované podpoře funkce RAID.

ssd řadič marvell

Řadič by měl ve své výkonnostní třídě vyčnívat také nejnižší energetickou náročností v aktivním i stand-by režimu, což jej předurčuje pro stále rostoucí a na popularitě získávající trh ultrabooků.

Zdroj: Marvell

Nový řadič Marvell slibuje zápis rychlostí 500 MB/s i na „zaneřáděném“ SSD
Ohodnoťte tento článek!