Nový Skype pro Android. U odkazů v chatu přibyly náhledy a přihlašování je jednodušší

0

Microsoft vydal nový Skype 5.5 pro Android. Zlepšováky jsou dva. Pokud se z aplikace odhlásíte, při příštím přihlášení nebudete muset zadat jméno a heslo, ale pouze kliknete na vaši fotku. K čemu je to dobré? Skype na mobilu nezná stav offline. Buď jste online, nebo neviditelní, nic jiného. Když tedy nechcete být v žádném případě na příjmu, ze Skypu se musíte odhlásit.

Přihlašovací dialog Náhled odkazu v chatu
Přihlašovací dialog | Náhled odkazu v chatu

No a v předchozích verzích poté následovalo opětovné vyplňování jména a hesla, což na mobilu není nikdy pohodlné. S novinkou toto zdržení odpadne. V nastavení si ale můžete zvolit, aby uživatel musel vyplnit heslo. To aby se vám někdo nemohl šťourat v historii chatů nebo někomu zavolat, když už náhodou nemáte heslem/gestem/otiskem chráněný telefon.

 

Druhou novinkou jsou náhledy vložených webových odkazů v chatu. Podobně jako na sociálních sítích by se přímo do diskuze měla vložit miniatura odkazované stránky, video z YouTubu apod. Zatím nevíme, jak přesně to funguje a co všechno Skype zobrazí. V poznámkách k vydání Microsoft píše, že funkci bude zavádět postupně. V mém případě ještě nefunguje.

Zdroj: Skype

Nový Skype pro Android. U odkazů v chatu přibyly náhledy a přihlašování je jednodušší

Ohodnoťte tento článek!