Nový southbridge SB700… konečně

0

Foxconn byl mezi prvními, kterým bylo umožněno osadit na své základní desky nový jižní můstek SB700. Po velmi dlouhém očekávání tak přichází tento slavnostní okamžik, kdy budeme moci zapomenout na obstarožní SB600 s pomalejšími USB porty. Foxconn přivedl na svět hned dvě základní desky s SB700 – A78AX-S a A78AX-K.

Obě desky jsou postaveny na severním můstku AMD 770, který je cílen mezi levnější desky. Proto také na těchto deskách nečekejte podporu CrossFire a tudíž jen jeden grafický slot PCIe ×16. Obě desky svorně nabízejí šest SATA 3 Gb/s konektorů a gigabitovou síťovku. Na rozdíl od čipsetů Intelu zachovává AMD podporu staršího PATA rozhraní. Jediným rozdílem mezi těmito deskami je druh integrovaného zvukového kodeku – S verze obshauje 5.1 audio, K verze pak 7.1.

Southbridge SB700 podporuje PCI Express 2.0, 12 USB 2.0 portů, HDMI i DVI výstup. U posledních dvou pak záleží vždy na výrobci a verzi northbridge, zda je osadí, či nikoli.

Foxconn A78AX-K

 

Foxconn A78AX-S

Zdroj: Tech Connect Magazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mnam, GeForcky zacnu byt este o tosku zaujimavejsie, az na nich pojde hardverovo akcelerovany Mental Ray, plus bude moznost zapnut si v hrach o chlpok lepsiu fyziku. A my ubohi editori budeme mat este viac prace s testami o/

    Zaujimalo by ma ci sa do „akvizicneho minisuboja“ (:D) prida aj AMD.

    Aj ked penazi na rozhodzovanie nemaju… Ale mohli by sme im ratat kupu ATI za 7 bodovy touchdown ;p