Nový systém Mac OS X 10.8 Mountain Lion dostane přes 100 nových funkcí

0

Mountain Lion, neboli puma americká, tak se bude jmenovat nový operační systém Applu. Devátá verze „desítky“ právě vyšla v betaverzi pro vývojáři. Cupertinští slibují přes 100 novinek. Apple přinese funkce a aplikace z iPadu na Macy.

Mac OS X dostane aplikace Messages (Zprávy, místo iChatu), Notes (Poznámky), Reminders (Připomínky), Game Center, Twitter, notifikační centrum a Share sheets (sdílení odkazů, fotek a videí mezi aplikacemi Applu a třetích stran). V systému bude plně integrován také iCloud a funkce bezdrátového zrcadlení obrazu AirPlay (z Macu do televizoru s Apple TV). 

Mac OS X 10.8

Novou bezpečnostní funkcí je Gatekeeper, která má uživatele chránit před škodlivým softwarem také tím, že budou úplnou kontrolu nad instalovanými aplikacemi (lze zakázat instalaci mimo Mac App Store). Apple také potvrdil, že synchronizační služba iCloud už má 100 milionů uživatelů.

Změny dávají tušit, že Mountain Lion bude jen evolučním stupínkem. Největší změny zřejmě přijdou až s Mac OS X 11 (?), který zřejmě definitivně propojí iOS a Mac OS X. Otázka je pouze jediná. Přijde mezitím ještě OS X 10.9? Každopádně verze 10.8 dorazí v létě.

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je sice krásný, že zahraniční firmy zakazují sdílení souborů s jinými uživateli, ale brzo jim dojde, že pokud k tomu budou přistupovat takto, tak zkrachují – všechny jsou placené a je jich nehorázné moc – kolik uživatelů potřebuje tak urgentně uchovat stovky GB dat? Kdyby bylo na mě, tak si raději koupím externí disk – ty ceny se mnohdy už o tolik neliší – a zkopíruji data na něj, než abych pracně raroval, uploadoval (s mým uploadem by byl dřív konce světa) a pak zas stahoval a vybaloval a uspořádával svá data – šílenství. Je to jen chvilkové „pobláznení“, aby se ještě víc ukázalo, že nějaký ACTA je blbost a hlavně, že není potřeba, jelikož už je vlastně ze dne na den internet „bez pirátů“ a majitelé hostingových služeb si to umí ošéfovat sami – až ta vlna přejde, tak se pomalu zase všechno vrátí a podobný fíčuřiny, co chce zavést uloz.to, budou tou dobou hodnoceny jen jako ztráta času a peněz. Pak je tu taky ta druhá možnost – že ACTA skutečně bude a pak jim budou podobný opatření beztak k ničemu a stovky file-hostingů zkrachují.

  2. Opatření jsou to sice hezká a možná budou i účinná ale majitelé služby si jaksi neuvědomují, že buzerace uživatelů znamená zákonitě jejich odliv. Konkurence existuje a oni prostě půjdou jinam. Návštěvnost se logicky sníží. Tohle serveru uložto.cz zlomí vaz. Leda by nabídl nějakou zajímavou alternativní službu. Mohou se třeba dohodnout s autory a distributory podmínky a trumfnout streamové servery na hudbu či filmy jako je u nás pro filmy Topfun nebo Voyo. Tyto služby mají budoucnost ale právě jmenované dvě mají zatím bohužel velmi slabou nabídku, nízkou kvalitu a použitelnost pro platformy (zejména mobilní jako Android atp.). Podle mne mají i příliš vysoké ceny. U Uložto bych nešel cestou paušálu, ale platila by se nízká částka za starší film např. 5 Kč. a za novinku např. 30,- Kč. Současně bych službu proložil dostatečným počtem videí (hudby, knížek apod.) ZDARMA což by mělo motivační účinek a natáhlo by to uživatele. U Hudby by to bylo podobné přičemž by si uživatel skladby kupoval do vlastnictví s provázáním na svůj účet podobně jako u aplikací v Android marketu. S knížkami by to bylo podobné. Jde o marketingový tak, který se osvědčil u některých typů her např. WOT. Nejdříve nalákat klienta na něco ZADARMO a až ho služba dostatečně chytne získá možnost placených bonusů. Nikdy jsem nepochopil uživatele WOT, že si kupují lepší děla a pancéřování nebo zkušenosti ale oni to dělají. Platí a platí. U popisované služby by si tedy uživatelé nejdříve hráli s volným obsahem a pak (až se na služba usadí) by si všimli filmu placeného a platili by.

  3. a ja to bohuzel potvrzuji: na MU se mi nikdy nic neztratilo, zato Ulozto mi nedavno znehodnotilo gigabjty HD videa z meho fotaku – zabery verejne sportovni akce, linkovane na diskuznim foru nadsencu stolniho tenisu. Videa byla rozdelena do samorozbalovacich RARu a kazdy part1.exe byl vynulovan!!! Mesice prace je ted nanic, nejedna se o zadne poruseni autorskych prav, soubory nefunguji a zbytek splitleho videa v obsahu zustal, ovsem je k nicemu, jelikoz mu chybi soubory „part01.exe“. # Ulozto stuff me vyzvali, abych jim poslal linky nulovych souboru – po prvnich 50 kusech me to prestalo bavit: preci oni sami nejlepe na vlastnim serveru vidi, o ktere fajly se jedna, zamestnavat se tim, ze jim budu posilat desitky linku me neskutecne vytaci! Ted se obavam na Ulozto cokoliv nahrat, jelikoz server neni spolehlivy. # Pozn. RAR samorozbalovaky uzivam pro mnohe zajemce starsi generace, netusici co je RAR = jen si vse stahne a klikem rozbali.