Nový vyhledávač Microsoftu již příští týden

0

S touto informací přišel ve středu americký list The Wall Street Journal, který uvedl, že by se tak mělo stát na technologické konferenci All Things Digital konané příští týden v Kalifornii. Microsoft tuto informaci oficiálně nepotvrdil, ale z faktu, že deník je jedním z hlavních sponzorů konference, se dá usuzovat, že na tom něco bude. Ostatně už kvůli publicitě.

Hlavním důvodem, proč Microsoft vyvíjí svůj nový vyhledávač, je především snaha konkurovat společnostem Google a Yahoo na trhu vyhledávání a inzerce. Drtivá většina uživatelů totiž v současné době využívá právě vyhledávač Google, zatímco Microsoft se musí spokojit pouze s necelým pětinovým podílem – a to ještě převážně na americkém trhu. Společnost tak přichází o vysoké zisky z inzerce.

Vyhledávač s kódovým označením Kumo je od začátku roku ve fázi interního testování. Podle dostupných informací je navržen tak, aby snížil obvyklou dobu vyhledávání tím, že bude výsledky seskupovat do různých kategorií. V případě, že by například uživatel vyhledával model auta, nalezené stránky by se rozdělily například do skupin „náhradní díly”, „diskusní fóra”, „videa” apod. Jak to bude fungovat v praxi zatím není jasné. Microsoft si totiž informace střeží jako oko v hlavně a lze se tedy jen dohadovat, co si výkonný ředitel Steve Ballmer pod „lepším porozuměním významu zadávaných dotazů” představuje.

Microsoft však boj o lepší pozici na internetovém reklamním trhu vede i na dalších frontách. V polovině dubna se na veřejnost dostaly informace, že společnost Microsoft a Yahoo zahájily nová vyjednávání, jejichž cílem by měla být dohoda na poli internetového vyhledávání. Podle všeho by mělo jít o společné tažení právě proti Googlu a jednání by měla probíhat přímo mezi šéfy obou společností.

Zdroj: Reuters

Nový vyhledávač Microsoftu již příští týden

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já myslím,že jakousi informaci jsme se z článku dozvěděli.Zrovna včera jsem se díval na ceny Vista.Mají-li být SE7EN dražší,pak se zase budou všichni strašně divit,proč lidi stahují a instalují černý software.Mám k notebooku legální XP Home.Uvažoval jsem koupit Vistu,ale 4500,- za krabicovou verzi Basic opravdu nedám.XPčka fungují také.
    Kdyby stál OS 1500,-Kč,tak si jej koupí KAŽDÝ.90% lidí určitě.Při těchto cenách si jej koupí jeden z deseti a to ještě proto,že má štítek na počítači-tedy jaksi koupit musel.A na těch devět lidí neustále radši někdo pořádá hon na čarodějnice.Nechápu to.Je lepší mít 14000,- za krabicové verze,nebo mít 2000,- za jednu OEM ???

  2. 😀 to je zas title..když čtu, že někdo zná cenu nových Windows tak očekávám čísla a ne naky povídačky kdo, kdy, kde co řekl. Ikdyž sám prod. manažer nastínil cenu tak do vydaní nových Windows je ještě asi relativně dlouhá doba, během které nakonec může být uplně vše jinak. Takže já děkuji za hrubý odhad ceny zatim ještě nedokončených Windows 7 a napříště bych doporučil se zamyslet co píšu jako Titulku a jaký mám skutečné informace.