Nový vzhled, Panorama a 3D mapy: vyzkoušejte betaverzi Mapy.cz

0

Dva týdny nazpět Seznam oznámil velkou aktualizaci své mapové služby. Podklady se tentokrát měnit nebudou, ale přibydou nové mapy, funkce a hlavně kompletně pozměněná fazóna. Na adrese beta.mapy.cz si už s novou podobou můžete hrát a poskytovat Seznamu zpětnou vazbu, aby finální verze byla ještě lepší.

Seznam po vzoru nových Firem upravil i hlavní stránku. Ta může návštěvníky hodně zmást, protože více prostoru dostává nabídka typů map a samotná mapa je schována jen v menší levé části. Mapu je možné i zvětšit (a takhle by to podle mého názoru mělo být standardně), případně lze mapu zobrazit i přes celou obrazovku.

Novou funkcí je ukládání oblíbených míst, tras (to mi zatím nefungovalo), měření a seznamů více bodů. Musíte se však přihlásit, aby se položky mohly přiřadit k nějakému účtu. Funguje to podobně jako u Googlu, dokonce si můžete nastavit i dva hlavní body – adresu domů a do práce – což se bude hodit pro navigaci.

 

Betaverze odhalila i další novinky. Ve Špindlerově Mlýně zkuste ochutnávku 3D mapy, přibyla haptická mapa pro nevidomé a vyhledávač spojení v MHD. To však zatím funguje jen v Praze a okolí. Seznam sestavil databázi 40 000 zastávek a 70 000 označníků.

Hlavním tahákem je ovšem Street View, pardon, Panorama. V Praze, na Moravě a ve Slezsku si zkuste prohlédnout panoramatické mapy z ulice. Je to podobné jako řešení Googlu. Seznam chce postupně pokrýt všechny silnice v Česku, ale pokrývání se nakonec trochu zpozdí. Firma pracuje na novém kamerovém systému s vyšší kvalitou i rozlišením. Stávající fotografie nejsou příliš kvalitní. Osobně jsem se také setkal s problémem, že mě Panorama nepustí jinam než do ulice 1. máje v Ostravě. Holt betaverze.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář