Nový webový Outlook (Hotmail) bude podporovat protokol IMAP

0

Tým Microsoftu, který vyvíjí nový outlook.comv diskuzi na Gizmodu potvrdil, že do budoucna chystají otevřít svého pošťáka i přes protokol IMAP. Dosud kromě stařičkého POP3 podporovali jen vlastní MAPI (Exchange ActiveSync, zkráceně EAS).

Kdo využívá moderní e-mailové klienty ve smartphonech, případně software Windows Live Mail či dospělý Outlook, toho novinka ze židle nezvedne. EAS je ze všech protokolů nejlepší, umí kromě e-mailů (včetně push) synchronizovat i kontakty, kalendář a úkoly.

Jenže lidé se staršími telefony nebo desktopovými klienty jako Thunderbird mají na výběr pouze mezi protokoly POP3 a IMAP. První je zcela nevhodný pro používání na více zařízeních, protože stáhne veškerou poštu do prvního zařízení, který se k serveru přihlásí, a na serveru ji smaže. IMAP tyto problémy řeší, funguje online i offline, udržuje informace o stavu zprávy, umí pracovat se složkami atd. Navíc se na rozdíl od EAS jedná o otevřený protokol dostupný pro každého. V Redmondu už proto začínají myslet i na ty, jenž nechtějí platit za licencovaný Exchange ActiveSync nebo nemají tu možnost.

Co už však Microsoft neprozradil, jen datum spuštění IMAPu. Technický problém to jistě nebude, neboť jeho placený e-mail Office 365 už IMAP kvůli Outlooku 2003 a starším podporuje.

 

Tip: Hotmail skončí. E-mail s novým rozhraním a Skypem se jmenuje Outlook

Zdroj: Gizmodo

Ohodnoťte tento článek!