Vývojový tým okolo prohlížeče Internet Explorer, kterému se podle všeho začíná v poslední době zase relativně dobře dařit, s propagací webových technologií nezahálí. Každou chvíli ukáže nějakou webovou stránku, která díky moderním technologiím nevyžaduje zásuvné moduly, avšak dokáže ohromit všemožnými grafickými efekty a zajímavou funkcionalitou. Kreativnímu využití webových technologií v podstatě nic nebrání, protože si s nimi poradí každý moderní prohlížeč. Internet Explorer má na své straně především nanejvýš povedenou hardwarovou akceleraci, jež bude v 10. generaci prohlížeče snad dovedena k dokonalosti.

 

Nyní propagátor HTML5 předvádí o něco praktičtější využití síly současných technologií. Stvořil hru, kde si zahrajete za znuděného maršmeláka. Hříčka navazuje na krátký animovaný film Marshmallow People:

Na motivy filmu vznikla hra, kde se postavička maršmeláka po svém vyrovnává s nudou. Jeho postup zahrnuje mlácení a zapalování lidiček kolem sebe. Pokud se nebudete dostatečně činit, maršmelák nakonec umře nudou. Pokud máte parťáka, může hrát s vámi na jedné klávesnici. Všechno, co uvidíte, je dílem HTML5 a JavaScriptu. Na dlouhou dobu vás tato hříčka nepohltí, ale na pár minut vás zaujme určitě. Je opravdu vtipná. K jejímu spuštění nemusíte mít nutně Internet Explorer, třeba ve Firefoxu šlape bezvadně. A to díky webovým technologiím. Hru najdete na adrese www.boredtodeath.ie.

Zdroj: Exploring IE

Ohodnoťte tento článek!