Nvidia vylepšila Broadcast App a RTX Voice. Menší dopad na výkon, AI už vás omylem nevymaže

20
Nvidia Broadcast App 1600
Nvidia Broadcast App
-
Zdroj: Nvidia

Nvidia vydala novou vylepšenou verzi Broadcast App, 1.3. Má nový AI model, který opravuje problém, kdy byl s hlukem vymazán i hlas uživatele, a také má menší dopad na FPS ve hrách.

S grafikami GeForce RTX 3000 vydala Nvidia software Broadcast App nabízející filtrování zvukového vstupu a AI video efekty pro streamování a umožňující zapojit tyto efekty do různého softwaru na streamování her, zpracování videa nebo komunikaci. Broadcast App teď dostává novou verzi 1.3, které přidává podstatná vylepšení a opravy, například i v AI algoritmu odstraňujícího šum a hluk, který dřív občas vygumoval i regulérní řeč.

Nová verze Broadcast 1.3 je již stažení na stránkách Nvidie. Tato verze by měla vylepšovat podporu pro různé kamery, mikrofony a nahrávací karty – Nvidia jmenuje oficiální kompatibilitu s Canon EOS Webcam utility, Nikon Webcam Utility, OBS Virtual Camera a dalšími. Funkce Nvidia Broadcast App by také teď měly být již přímo zabudované do softwaru mikrofonů, kamer a headsetů od AverMedia (aplikace CamEngine, VoiceEngine).

Menší spotřeba grafické paměti

První z významných změn, které verze 1.3 přináší, je snížení hardwarových požadavků, díky kterému by Broadcast App měla mít menší dopad na běh zbytku počítače při práci. Mělo by se to týkat zvlášť případu, kdy používáte více efektů najednou. To aplikace povolila ve verzi 1.2, jenže filtry navíc konzumují videopaměť grafické karty a v případě, kdy jich bylo použito víc na vstup kamery a běželo i filtrování hlasu/zvuku (RTX Voice), tak výkon mohl trpět (asi i kvůli tomu, že karty GeForce mají až na 12GB GeForce RTX 3060 a pak RTX 3090 relativně menší kapacity paměti…).

Broadcast App 1.3 by v těchto případech měla výrazně pomoct. Optimalizace údajně snížily spotřebu paměti až o 40 %, takže by propad výkonu (zhoršení dosažených FPS) ve hrách měl být zmírněn.

Nvidia Broadcast App verze 1.3
Nvidia Broadcast App verze 1.3 (Zdroj: Nvidia)

Opravená detekce hlasu

Druhé z funkčních zlepšení se týká kvality filtru RTX Voice, který je určen k vyčištění audio vstupu z mikrofonu od nežádoucího hluku z pozadí. To je užitečné pro streamování hráčů do internetu (takže se jim do produkce nedostávají hluky z domácnosti nebo zvenčí). RTX Voice pro tyto účely používá neuronovou síť natrénovanou na odebrání těchto šumů a hluků a ponechání lidské řeči, jde tedy o aplikaci umělé inteligence.

Nvidia Broadcast App
Nvidia Broadcast App (Zdroj: Nvidia)

Dosavadní model této AI ale měl své mouchy. Bylo pozorováno, že s hlukem se někdy (mělo prý jít o vzácné případy) odstraní i řeč, která měla být zachována, takže mluvčí náhle vypadne. Typicky to údajně bylo tehdy, pokud se tón hlasu zvýšil, nebo člověk začal více křičet v emocionálně vypjatých herních momentech (ještě štěstí, že tyto pokročilé technologie neexistovaly za časů Leeroye Jenkinse…).

V Broadcast App 1.3 by měly tyto problémy snad být opravené, model AI byl přetrénován s dalšími daty a snad by nyní už měl i v těchto situacích rozeznat hlas od hluku a šumu pozadí.

Také by ve verzi 1.3 ještě měly být provedeny nějaké další opravy chyb a uživatelského rozhraní, které ale už asi budou menšího nebo kosmetického rázu.

Používáte Nvidia Broadcast App?

Zdroj: techPowerUp

Nvidia vylepšila Broadcast App a RTX Voice. Menší dopad na výkon, AI už vás omylem nevymaže
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

20 KOMENTÁŘE

   • Obecně Nvidia něco vymyslí, pak tomu udělá reklamu jak hrom ale díky tomu, že na tom sedí ta technologie umře. To pochopitelně neukázali ankety ale trh. Tahle anketa jenom ukazuje, že trh zase tuhle technologii asi pošle do kopru protože ji moc lidí nepotřebuje.

    Nvidia se stala velkou hlavně tím, že aplikovala technologii Microsoftu.

    • j rozumím, povinná denní chvilka „hejtění“ … že to nepotřebuješ ty neznamená, že nikdo a tahle anketa ukazuje jenom to, že po podobně jedovaté poznámce na úvod diskuze jednoho přejde chuť na „anketování“ … ta čísla v anketě potvrzují jen to, co napsal „jaycop“

     • Houbeles „denní chvilka „hejtění““ . Jestliže jenom jedna desetina lidí (viz tato anketa) něco používá tak je vidět, že Nvidia zase vyvinula svoje řešení které konkurence nemůže používat a navzdory jejich marketingu je to opět minoritní věc. To v situaci na trhu kde je většina karet od Nvidie. Směšné se pak vymlouvat jak jim (Nvida boys) to všude kazí AMD boys.

      Důležitější je zdali mám nebo nemám pravdu. Jestli je realita v tomhle oboru pro Nvidii jedovatá pak tedy jedovatý jsem. Není to ale pak jed který bych dělal já ale který tvoří Nvidia svoji stupidní produktovou politikou.

      PS: Snad nemyslíte vážně že tady jsou lidi kteří jenom proto že moje maličkost něco napíše tak si nadělají do kalhot a jak je jak píšete pak „jednoho přejde chuť na „anketování“ „. Tak to jste mne pobavil.

      • tak houbeles 😀 tato anketa ukazuje, že to používá, nebo by chtělo používat 30%, co ale neukazuje, je počet majitélů nvidie z těch, kteří hlasovali jak hlasovali … taková anketa je čistě informačně nicneříkající … a je jedno, jestli pravdu máš, nebo nemáš a už vůbec nejde o „nadělání do kalhot“ … kdyby ses snažil pochopit co píši, půlku těch vět bys vynechal … hlevně, že ses pobavil 😀 … a pokud je tady něco/někdo stupidní, není to produktová politika nvidie …

      • Škoda slov.

       Opravdu nechápu proč máte problém s tím že “ jednoho přejde chuť na „anketování“ “ v anketě která podle Vás „je čistě informačně nicneříkající „. Pak výsledky takové ankety „informačně nicneříkající „“ ještě argumentujete.

      • Škoda slov. Nauč se počítat, nebo přestaň lhát, pak se zapoj …

      • To jsem jenom dal dohromady Vaše věty z této diskuse která si vzájemně odporují. Vy se prostě nezměníte.

       Tím označením o lžích jste si vstřelil gól do vlastní branky.

      • no jistě, svatoušek hřib nikdy nelže … „Jestliže jenom jedna desetina lidí (viz tato anketa) něco používá“ … co z tohoto je moje věta?

      • Podle aktuálních výsledků zdejší ankety, když pominu odpovědi nevím i používal bych, je poměr 77x ne ku 39x ano. Popsal bych to tedy tak, že využívání této technologie nevypadá úplně marginálně. A evidentně by ji někteří další rádi využili, ale nemají RTX kartu, příp. by ji asi rádi viděli i u AMD.

  • Jsem Radeoňák, ale RTX Voice je fíčura, kterou bych měl rád taky. Používám free alternativu na CPU, ale ani to se RTX Voice nevyrovná. I kdyby Radeon měl mnohem lepší poměr cena výkonu (což teď nemá), tak prostě nenabízí tolik fíčur navíc, co právě nVidia a to je celkem špatně. Grafické RTX mě nezajímá, ale za DLSS bych byl také rád. Upřímně uvažuji, že zase jednou přejdu na zelenou. Poslední nVidii jsem měl GeForce 460, kterou jsem vyměnil za 5970 a od té doby to byly jen rudé karty.

 1. Já ted zkouším streamovat na twitchi.
  Dota 2 byla v pohodě ,ale náročný Warzone už byl oříšek přes OBS studio a16Gb ram je už málo pro hru a OBS… CPU 8/16 jede taky na max a ztráta výkonu fps jde brutálně znát, ale tady za to podle mě bude nedostatek RAM. Běžně v Qhd 150fps ,poté aktivaci streamu dropky k 80 a to už na 144hz monitoru není ono.
  Nicméně včera sem zkusil stream přes Radeon software propojím s twitchem a bez ztráty výkonu ten stream v pohodě běží. Dnes ještě otestuji různé druhy kvality. Takže zatím sem spokojen a nepotřebuji software třetí strany. Předpokládám že tomu pomáha jejich kodek v softwaru (asi) AV1 ,protože pokud streamuju přes Radeon soft ,tak cpu už je normálně zatížený jako by se nestreamovalo.