Nvidia bude odebírat HBM2 od Samsungu a Hynixu, tvrdí zákulisní informace

0

Poměrně zajímavá informaci přinesla web BusinessKorea, podle něhož hodlá Nvidia využívat HBM druhé generace od společností Hynix a Samsung, které se na vývoji této technologie podílely. Doposud využívá stohované paměti pouze AMD u svých grafických karet Fury a jak se zdá, v praxi se tyto paměti osvědčují, i když je jich zatím na trhu poměrně nedostatek.

Nvidia a HBM2 od Hynix a Samsung

To je možná jeden z důvodů, proč je také nevyužila Nvidia, ale pravděpodobnější je, že zkrátka čekají na HBM2. Ty totiž nabídnou větší kapacitu i propustnost a teoreticky umožní osadit až 32 GB paměti. Tuto kapacitu nalezneme s největší pravděpodobností maximálně u karet Quadro či Tesla. Navýšení kapacity je možné díky tomu, že oproti stávající generaci by se měla kapacita čipů zvýšit čtyřnásobně.  Na herních akcelerátorech se sice může stát, že se objeví 16 GB modely, avšak u první generace čipů Pascal bude patrně novým standardem nejvyšší třídy 8 GB paměti. To jsme však zabředli do vod čirých spekulací.

Nejmenovaný zdroj korejského webu předpokládá, že hromadná produkce pamětí HBM2 se rozběhne počátkem roku 2016, čemuž bude někdy koncem letošního roku předcházet testovací fáze. Ta by měla prověřit schopnost výrobních linek dosáhnout dostatečný výtěžnosti a kvality výsledných paměťových čipů.

Nvidia a HBM2 od Hynix a Samsung

Nvidia již také pilně testuje jádra GP100 architektury Pascal, takže je velice pravděpodobné, že někdy ke konci první poloviny roku 2016 se dočkáme nových grafických karet. Pravděpodobně nejprve připluje vlajková loď v podobě GP100, čemuž nasvědčují mnohé zákulisní zprávy z poslední doby.

Zdroj: BusinessKorea, 3DCenter

Ohodnoťte tento článek!