Nvidia dává k GeForce RTX zadarmo hru Battlefield V, první s raytracingovou grafikou

4
Zdroj: Nvidia

Minulý týden přišlo AMD s akcí na podporu prodejů grafik, v rámci které dostanete k Radeonům RX 570/580/590 a Vega dvě nebo tři hry zadarmo. Tento týden odpověděla také Nvidia a nabízí podobnou pobídku. I od ní dostanete v ceně hru, pokud koupíte jednu z nových grafik GeForce RTX architektury Turing. Hra je to zde sice jenom jedna, ale je to titul, který k těmto GPU přímo sedí.

Nvidia totiž bude k Turingům přikládat zadarmo kopii hry Battlefield V, tedy zrovna FPS akce, která jako první přinesla podporu pro ray tracingové efekty, které využívají architekturu těchto GPU a akceleraci na jejich tzv. RT cores. Battlefield V dostal patch přidávající podporu ray tracingových odrazů nad API DXR (DirectX Ray Tracing) minulý týden. Jde tedy o čerstvou novinku, kterou si budou moci tímto s bundlem majitelé nových grafik vyzkoušet bez dalšího příplatku.

battlefield-v-hra-1600Abyste při koupi Battlefield V dostali, musíte pořídit jakéhokoli Turinga, platí všechny tři modely (RTX 2080 Ti, 2080 i 2070). A akce se může vztahovat i na hotové sestavené počítače, v kterých taková karta je osazena. Musíte ale nákup uskutečnit u jednoho ze spolupracujících prodejců, kteří vám kupón s kódem přiloží ke kartě; raději si při koupi vždy zkontrolujte, že je jeho přibalená hra zmíněna. Na našem území jsou využitelné obchody dle informací od Nvidie tyto: 100Mega, Alza.cz (a Alza.sk), AT Computers, CZC.cz, eD System a T. S.Bohemia plus potažmo Alfa.cz, která patří pod stejnou firmu. Nabídku má dle podmínek Nvidie být možné využít od 20. listopadu (včerejška) až do 7. ledna 2019.

Uplatnění kódu probíhá přes software GeForce Experience a Nvidia opět stanovuje podmínku, že v počítači, na kterém si chcete licenci hry vyzvednout, musí být patřičná grafická karta, na níž se akce vztahuje, už nainstalována. K uplatnění také musí dojít do 31. ledna 2019, jinak kód propadne.

nvidia-geforce-bundle-monster-hunter-worldjpgMonster Hunter: World k levnějším kartám už jen osm dní

Mimochodem, pokud vám hry v ceně přidané ke grafikám konvenují, jen nemíníte vrážet peníze do poměrně drahých GeForce RTX (ale Nvidii chcete), pak teď ještě několik posledních dní běží také starší bundle s hrou Monster Hunter: World. Tu Nvidia přidává k levnějším modelům GeForce GTX 1070, GTX 1070 Ti a GTX 1060. Tato nabídka ale skončí už 29. listopadu.

Nvidia dává k GeForce RTX zadarmo hru Battlefield V, první s raytracingovou grafikou
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • Tak nějak, na 2070 zcela nepoužitelný a popravdě sám bych to nezapínal ani v 1080p na 2080 Ti, kterou snad nikdo na 1080p monitor ani nepořizuje.
   Takže kombinace DRX (tady mám na mysli mimo odlesků aplikaci i na nasvícení a stínování, ale kdo se má ve všech těch prasáckých zkratkách už dnes vyznat) spolu s GPU PhysX a Hairworks zcela nehrozí.
   Tedy grafická série zcela na nic, raději bych viděl variantu bez RT cores s nárůstem o to větší porce výkonu v klasickém renderování. Tuto sérii tak zcela jistě přeskočím.

   • No, ani by som nepovedal že „zcela na nic“, skôr predražená, predsa len si myslím že ak by zachovali ceny GTX série a síce 450-600-800€ za 2070/80/Ti tak by to bolo vcelku slušná ponuka bez ohľadu na nejaký ray racing.

    …lenže nVidia z užívateľského hľadiska vlastne len „prelepila cenovky“ – 1080-2070, 1080Ti-2080, Titan-2080Ti a tak je nemastnosť – neslannosť RTX série pochopiteľná.

    Ako píšeš, isto keby tú plochu použili len na klasické jednoty tak tie grafiky mohli byť inde, napr. 1080Ti-2080Ti je výkon +/- 35% v prospech RTX ale plocha je + 60% !

    Možno v ďalšej generácii…