Nvidia chystala nástupce Shield Tabletu, ale pak jej zrušila. Zůstane jen u stolních konzolí?

0

Herní konzole Nvidia Shield již prošla třemi formami. Jednou vypadala jako gamepad, pak jako tablet a aktuálně má podobu stolní konzole. A u té nejspíš zůstane. Nvidia pracovala na nástupci Shield Tabletu z roku 2014 (viz naše recenze), což dokládal záznam v databázi americké FCC. Jenže stejný dokument teď uvádí, že tablet byl z obchodních důvodů nakonec zrušen.

Nvidia Shield Tablet K1
Nvidia Shield Tablet K1

Shield Tablet K1 nástupcem nebyl. Jde o prakticky totožný přístroj s chudší výbavou a nižší cenou. Novější tablet měl přinést naopak lepší výbavu a rychlejší čipset Tegra X1 a dorovnat herní schopnosti stolní konzole Shield TV. Nic z toho nebude.

Nvidia paradoxně ani žádný nový Shield nepotřebuje. Zájem o tablety klesá a její stolní konzole je tak dobrá (a postupem času díky aktualizacím čím dál lepší), že by modernější verze neměla nabídnout co navíc. Výkon na mobilní hry je stále dostatečný, multimediální schopnosti jsou perfektní a pro hraní desktopových her přes streamingovou službu GeForce Now vyšší výkon není potřebný, protože grafika se renderuje na serverových farmách a uživatel pouze „přehrává“ video.

 

Firma na druhou stranu produkuje Tegru a musí ji někde udat. Tegra X1 se ze spotřebitelských produktů zatím dostala jen do zmíněného Shieldu TV a tabletu Google Pixel C. V budoucnu na ní ale pravděpodobně poběží Nintendo NX a Nvidia věří, že zlatým dolem pro ní budou automobilové systémy.

Zdroj: Hexus

Ohodnoťte tento článek!