nVidia dnes vydala výhodnou GeForce GTX 760. Máme pro vás další recenze a testy.

0

Dnes vydala Nvidia nejnovější grafickou kartu ze série GTX 700, která bude pravděpodobně na dlouhou dobu poslední z této řady. Novinka nese označení GTX 760 a nese jádro GK104 s 1152 stream procesory se základním taktem 980 MHz a maximální frekvencí 1033 MHz při aktivní funkci GPU Boost. Referenční karta je vybavena 2 GB paměti GDDR5 taktované na 6 GHz, ale nereferenčních modelů by mělo být opět požehnaně (jak již je u karet této třídy zvykem). Dočkat bychom se měli také 4GB modelů.

 Asus GeForce GTX 760 DirectCU II
Asus GeForce GTX 760 DirectCU II(Zdroj: Asus)

V článku GeForce GTX 760 v testu: Výkon GTX 670 za šest tisíc (a něco) se Adam Vágner věnuje referenční kartě od Nvidie a dále se na našem webu můžete těšit na recenze tří karet GeForce GTX 760 (MSI GTX 760 Gaming, EVGA GTX 760 Superclocked, Gigabyte GTX 760 Windforce 3X).

 

Současně s vypršením NDA vyšlo samozřejmě několik dobrých zahraničních recenzí GeForce GTX 760, v nichž naleznete i prodejní karty od několika výrobců (včetně přetaktovaných modelů).

 • Tech Report připravil recenzi referenčního modelu od Nvidie.
 • Na Webu AnandTech testovali referenční model včetně přetaktování.
 • TechPowerUp! nabízí recenze šesti karet, z nichž bych vybral karty Asus GTX 760 DirectCU II OC a Palit GTX 760 Jet Stream. Odkazy na další recenze naleznete v této novince.
 • ComputerBase testoval pět karet, jež shrnul v jediném článku, ve kterém naleznete například Gigabyte GTX 760 OC, Inno3D GTX 760 iChill nebo Zotac GTX 760 AMP!.
 • TechSpot otestoval zajímavou GTX 760 Phantom od Gainwardu

České zastoupení Nvidie uvádí u GeForce GTX 760 doporučenou cenu 6299 Kč s DPH, pokud se nízkou marží podaří tuto hranici ještě dále snížit, bude poptávka po novince určitě nemalá.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. APU může amd postavit vlastně jakékoliv lepší/horší cpu i gpu, ale spíše je zajímavé jestli použije u některého gddr5, což by bylo opravdu překvapení pro všechny. Otázkou je jak by to bylo konkurenceschopné v normálním užití a zároveň cenově dostupné. U grafiky by to bylo super, ale co procesor?

 2. do klasického ATX počítače prostě GDDR5 nenarveš. Leda tak DDR5, které již mají svou certifikaci a možná že se s takovou s nima setkáme na AMD platformě dříve než u Intelu. Pro APU by to mělo smyl.

   

 3. Teoreticky vzato. Technicky vzato, v nejlepším případě DDR4 paměti v následujících pár letech. U PC je otázka především trhu, zda má/nemá smysl osazovat patice na nestandardní moduly, popřípadě zda se výrobcům MB vyplatí osazovat ram čipy na desku přímo. Pokud tedy nestandardní paměti, tak spíš v semicustom řešení, takže rozhodně nic, co by si obyčejný člověk postavil z komponent doma.

  Co je ovšem zásadní je taky softwarové vybavení a jeho vytížení hadrwaru při hraní.