nVidia Editor’s Day: fyzika FLEX, sníh v Batmanovi a nový bundle her zdarma

0

V Montrealu už by měl touto dobou probíhat druhý den Editor’s Day 2014 a zatím jsme vás stihli informovat o vydání GeForce GTX 760 OEM i záškodnické akci AMD. A přestože si Nvidia údajně nechává eso v rukávu až na závěr celé akce, už nám toho přizvaná média stihla ukázat docela dost zajímavého.

Od 28. října budou GeForce GTX 660/760 a vyšší doprovázeny kupónem s kódem na hry Assassin’s Creed IV: Black Flag a Splinter Cell Blacklist. U GeForce GTX 770 a vyšších kromě těchto dvou získáte i chystanou hru Batman: Arkham Origins. Pod křídla programu The Way It’s Meant To Be Played spadá i Call of Duty: Ghosts. Tím by se do této série měly dostat vymoženosti jako GPU PhysX, TXAA a HBAO+.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Temporal anti-aliasing (TXAA) byl k vidění už v třetím díle série o hrdinském zabijákovi, takže v Assassin’s Creed IV: Black Flag zase tak nepřekvapí. Nvidia vyzdvihuje přidání god rays, jež mají společně s HBAO+ zajistit úžasně nasvícené scény. Obrazovou symfonii mají dotvořit měkké stíny.

Možná ještě nadějněji vypadá nový Batman. V Arkham Origins se poprvé setkáte se sněhem, co vypadá a chová se jako sníh z našeho světa. Nejenže intenzita sněžení závisí například na tom, zda se Batman blíží závětří, ale i na ne moc kvalitním videu můžete zřetelně vidět, že se při kroku „práší“, zanechává očekávané stopy a když do něj Batman zalehne, tak také správný otisk.

V Montrealu byla k vidění i demonstrace FLEX – SDK pro pro fyzikální simulace skrze PhysX. Trochu více se můžete dozvědět třeba v článku na Bit-techu. Interakce kostek s kapalinou však bylo rozhodně působivé:

Nvidia si připravila také zajímavou infografiku na téma velikost trhu s počítačovými hrami. Série Call of Duty utržila například už více než filmová série Bond, finále League of Legends mělo více diváků než finále Stanley Cupu (Super Bowl by ale určitě vyhrál) a trh s virtuálními (herními) předměty je výrazně větší než tržby NFL.


 

Zdroje: Nvidia, TweakTown

Ohodnoťte tento článek!