nVidia GeForce GTS 450: přehled modelů 2/2

0

Včera jste na našem webu mohli spatřit první část představených modelů horké novinky GeForce GTS 450, dnešní pokračování doplní dalších pět kousků, jež byste měli bezproblémů sehnat i v našich luzích a hájích. Bez delšího otálení se proto vrhněme na jejich představení, na detailnější informace o jádru GF106 vizte novinku ze včerejška.

Nepřehlédněte: Nvidia GeForce GTS 450: přehled modelů 1/2

Gigabyte GeForce GTS 450 OC

Oblíbený a často neuvěřitelně levný výrobce se vytasil rovnou s přetaktovanou variantou GTS 450, která se může pochlubit nereferenčním modrým PCB a zajímavým dvouslotovým chladičem s dvěma ventilátory. Ty mají pozoruhodnou vlastnost: po přehození dostupného jumperu běží do teploty 70° C pro jádro vždy jen jeden ventilátor (v práci se navzájem střídají vždy po čtyřech minutách), nad deklarovanou teplotu se pak roztočí oba. Recenzent chladič opravdu vynachválil a dokonce říká, že i při provozu obou ventilátorů nejde slyšet zhola nic.

Jak jsem již předeslal, tato karta je přetaktována na frekvence 830/1660/3600 MHz. Nejedná se o tak brutální OC jako v případě Asusu či eVGA, přesto to výkon o několik málo procent navýší. Ani 900 MHz pro jádro by však nemělo být problémem, Gigabyte se zkrátka drží zbytečně nízko a chlazení zvládne i daleko vyšší kmitočty.

MSI N450GTS Cyclone OC

Cyklón od MSI dobře známe, černě eloxované PCB by mohlo zaujmout nejednoho hráče s průhlednou bočnicí skříně. Jako drtivá většina ostatních uvedených modelů je i tato novinka od MSI z výroby přetaktována na 850/1700/4000 MHz, což se opět řadí mezi nižší navýšení výkonu oproti ostatním odvážnějším výrobcům.

Hodnocení chladiče dle recenzenta je výborné, zvukově by měl být provoz kultivovaný a kartu je schopen udržet na teplotách do 55° C.

Palit GeForce GTS 450 Sonic Platinum

I Palit nasedl do vlaku s nápisem „GeForce GTS 450“, své želízko do ohně popohnal na opravdu vysokou rychlost vyjádřenou čísly 930/1860/4000 MHz, což alespoň v našem přehledu stačí suverénně na první pozici a zlatou medaili co se továrního přetaktování týče.

Na chladiči není nic extra k vidění, do jisté míry připomíná standardní referenční provedení (leč přesto prý produkuje minimální porci hluku). PCB je nereferenční vyhotovené v červené barvě, cena by měla být tradičně lidová, jak už to bývá u Palitu zvykem.

Zotac GeForce GTS 450 AMP!

To Zotac na trh vtrhnul hned se dvěma modely GeForce GTS 450: první je víceméně standardní referenční varianta (810/1620/3608 MHz se od základních taktů příliš neliší), zajímavější varianta s přízviskem „AMP!“ se však vyšplhala až na slušivých 875/1750/4000MHz, což vám dává nějakých 100 MHz na jádře k dobru.

Designově jde o ryze referenční provedení, PCB je černé stejně jako chladič, výrobce musíme pochválit i za vkusné použití žluté barvy, díky které karta vzbuzuje dojem opravdu hodně přetaktovaného modelu. Vzhledem k oblíbenosti Zotacu v našich končinách by neměl být problém se sehnáním tohoto zajímavého modelu.

Gainward GeForce GTS 450

Oblíbený a levný producent grafických karet si pro nás připravil hned trojici modelů, lišící se primárně pouze takty (a pochopitelně cenou). Na trhu se setkáte s modely GTS 450, GTS 450 GS (Golden Sample) a GTS 450 GS-GLH (Golden Sample Goes Like Hell).

První zmíněná varianta má frekvence nastaveny na ryze referenčních 783/1566/3608 MHz, „GS“ je již rychlejší se svými 880/1760/3900 MHz a triplet uzavírá brutálně rychlá varianta „GS-GLH“, jež tiká na velmi vysokých 930/1860/4000 MHz. Pokud jste náš přehled četli pozorně, víte, že se jedná o přímého konkurenta ke kartě Palit GeForce GTS 450 Sonic Platinum, která pracuje na zcela stejném kmitočtu.

Přehled snad všech zajímavých a u nás dostupných GeForce GTS 450 a rozhodně si nemůžeme stěžovat na nedostatečný výběr. Jakou GeForce byste upřednostnili vy, jaká vás nejvíce zaujala?

Zdroj: Guru3D a tiskové zprávy

Ohodnoťte tento článek!