nVidia GeForce GTX 465 je v cenících

0

Někteří evropští obchodníci to nevydrželi a uvedli ve svých cenících mnohými notně očekávanou grafickou kartu GeForce GTX 465. Od té si uživatelé slibují zejména příjemnou cenu a stále dostatečný výkon v porovnání s konkurenčním Radeonem HD 5850. Jak si karta stojí po stránce výkonostní samozřejmě nevíme, cenu jsme se však z e-shopů dozvěděli.

Nebudeme vás dlouho napínat a rovnou to vybalíme: novinka ze stáje Nvidia je k mání za sumu v rozmezí €284-€333. Aritmetickým průměrem tedy dojdeme k částce zhruba €310 (pravděpodobně bez daně), což dává v přepočtu přibližně 8000 Kč. Cena však v reálu bude jistě podstatně nižší, za tuhle cenu totiž můžete sehnat o dost výkonnější GTX 470. Budeme-li vycházet z parametrů z nedávné doby, můžeme se těšit na 1 GB GDDR5 VRAM, 607 MHz pro jádro a 1215 MHz pro 352 CUDA procesorů.

Z webových stránek prodejců dále vyplynula informace o dostupnosti, která počítá s 10-20 pracovními dny. Těžko říct, kdy se novinky dočkáme, Nvidia samozřejmě všechny obchodníky obvolává a snaží se je přinutit ke stažení doposud nepředstaveného modelu.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!