nVidia koupila mental images!

0

Vypadá to, že se válka Intel vs. Nvidia začíná pomalu rozpoutávat. Není to jen boj těchto dvou firem, je to také boj CPU vs. GPU. Intel před nedávnem koupik Havok, společnost dělající fyzikální enginy především do her, se zjevným úmyslem nechat počítat fyziky procesory, nejlépe nějaké jiné jádro procesoru než engine hry samotné.

O mental images se Intel zajímal také, ale Nvidia nakonec byla rychlejší a společnost koupila. Dá se tedy čekat velká podpora Nvidia GPU při renderingu pomocí mental ray. A mental ray je používáno společně s programy jako Autodesk Maya, 3ds max, Softimage|XSI nebo Dassault Catia. V branži má jediného velkého konkurenta a tím je RenderMan od Pixaru a v každém případě je mental ray velice rozšířenou záležitostí.

Tip na zprávu: Beyond3D

Tisková zpráva společnosti Nvidia.

Zajímavá diskuze na Beyond3D fóru, která odhaluje, že počet zaměstnanců Nvidia roste stejně jako počet tranzistorů dle Moorova zákona 🙂

 

mental ray bylo použito i pro rendering ve filmu Kletba bratří Grimmů. Zdroj: mental images

nVidia koupila mental images!

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. …tak bez pořádného 12 cm fanu na 1000 otáčkách bych to nezkoušel. Stačila obyčejná X1950 GT a po 3 minutách teplota dosahovala přes 60 C (praktická ukázka jak je přenos pomocí tepelných trubic účinný :-)) …S 12 cm fanem teploty po 3 hodinách hraní nepřesahují 45 C = takže Accelero S1 rulezz ale jen s 12 cm fanem.

  2. Coolermaster case, predni a zadni 12cm fan cca 1000 otacek.
    Accelero S1 pasivní = za 5 minut v ATI TOOLu 85 stupnu a chyby.
    Accelero S1 s Turbo modulem = 15 minut v ATI TOOLu 63 stupnu a zadne chyby v obrazu.