Nvidia má nového tiskového mluvčího, odborníka na damage control [apríl]

0

Nvidia čelila v nedávné době několika kauzám, které pošramotily její mediální obraz; zvláště nepříjemné bylo odhalení, že GeForce GTX 970 nemá plně využitelné čtyři gigabajty paměti, ale netradiční konfiguraci 3,5 + 0,5 GB. Není proto divu, že se dodavatel grafických akcelerátorů rozhodl posílit svůj PR tým. Na pozici tiskového mluvčího přichází ostřílený profesionál se zkušenostmi v žehlení mediálních kauz. Je jím Jiří Ovčáček, českému obecenstvu doposud známý jako tiskový mluvčí Pražského hradu. Prestižní pozici musel opustit poté, co se mu nepodařilo dohledat článek, který by inkriminoval Ferdinanda Peroutku z náklonnosti k fašismu.

Ovčáček se ihned po nástupu pustil do práce a na své první konferenci se nebál otevřít ani starší kauzy. „Vydáním GeForce GTX 970 jsme chtěli vyvolat diskuzi, kdy je ještě možné kartu považovat za čtyřgigabajtovou,“ řekl novinářům na téma hojně diskutovaného produktu z rodiny Maxwell. Vyjádřil se též k případu přetaktování mobilních GeForce, které nejdříve nebylo, pak bylo, a pak zase nebylo. „Slíbili jsme, že přetaktování v ovladačích odemkneme, a tento závazek jsme dodrželi. Tvrdit něco jiného je účelová manipulace,“ ohradil se Ovčáček proti tvrzení, že Nvidia taktování obratem zablokovala v BIOSu karet.

 

Nový tiskový mluvčí musel čelit i otázkám osobnějšího charakteru mířeným na generálního ředitele Nvidie a jeho údajný kladný vztah k alkoholu. Na novinářův dotaz, zdali Jen-Hsun Huang pije, odvětil pouze: „A vy?“

Ohodnoťte tento článek!