Nvidia neuhlídala GTX 560 Ti, utekly kvalitní fotky včetně rozborky

0

Novinka Nvidie má být oficiálně uvedena až v průběhu příštího týdne, ale už teď se na veřejnost dostaly celkem kvalitní fotografie včetně podrobné rozborky.

Na asijských stránkách www.coolpc.com.tw se s předstihem objevily kvalitní fotografie karty, která snad ani nemůže být ničím jiným než referenční GeForce GTX 560 Ti. Fotky na chvíli přebral i oblíbený Expreview, než článek z webu zase v tichosti zmizel. No, stejně už bylo pozdě.


Screenshot Expreview, 1,9 MB

Prapodivné ploché zelené „nálepky“ na kartě si moc nevšímejte, vznikla softwarovou cestou. Soudě dle páté fotografie je kryt mírně konvexně vydutý podobně jako u GTX 460.

GeForce GTX 560 leaked photos 0
GeForce GTX 560 leaked photos 1 GeForce GTX 560 leaked photos 2
GeForce GTX 560 leaked photos 3
GeForce GTX 560 leaked photos 4
GeForce GTX 560 leaked photos 5

GeForce GTX 560 leaked photos 8
GeForce GTX 560 leaked photos 9

Když u fotky spoje GTX 560 Ti zboříme perspektivu tak, aby odpovídala tištěnému spoji GeForce GTX 460 (jde o kartu Zotac z naší recenze, která má u výstupních konektorů kvůli jejich odlišnému uspořádání přepracovaný kousek PCB), zjistíme, že změny na spoji jsou víc než jen kosmetické.
Celý spoj je odhadem o dva centimetry delší (což by bylo obvyklých 23 cm na délku).Srovnání s GeForce GTX 460

Uspořádání pamětí je stejné jako u GTX 460. Na tištěném spoji jsou 0,4ns paměťové čipy Samsung 54G10325FE-HC04 (až 5 GHz efektivně).

GeForce GTX 560 leaked photos 10

Přibyla jedna napájecí fáze, celkem jsou tedy 4+1.

GeForce GTX 560 leaked photos 11

Dva přídavné napájecí šestipinové konektory zůstaly zachovány. Stejná se zdá být i rozteč montážních otvorů kolem jádra, poloha některých vzdálenějších otvorů se ale změnila. Znamenalo by to možnou nekompatibilitu s chladiči, které pro montáž využívají více než šestici otvorů kolem jádra.

Referenční provedení chladiče je také výrazně přepracované. Přibyla jedna heatpipe (vapor chamber podobně jako u GTX 580 a 570 tedy nejspíš nehrozí) a spolu s prodloužením karty došlo i k prodloužení žebrování směrem dozadu. Počet lopatek klesl z jedenácti na devět, výrazně se ale zvětšila jejich plocha. Řízení otáček pomocí PWM regulace zůstalo soudě dle počtu pinů na konektoru a počtu drátů zachováno.

GeForce GTX 560 leaked photos 6
GeForce GTX 560 leaked photos 7

Pokud nejsou některé z pinů na výstupních kontektorech obsazené, má karta na výstupu dva plnohodnotné DVI-I konektory a jestli se oproti předchozí generaci nic dramaticky nezměnilo (a že tomu tak u GTX 580 a GTX 570, kde by byla větší pravděpodobnost, nebylo), miniHDMI je sdílený s DVI-I konektory, takže lze najednou aktivovat nanejvýš dva výstupy.

Jen pro jistotu, pokud to náhodou někomu uniklo, závěrem ještě specifikace karty tak jak je prezentuje GPU-z 0.5.0 – přece jen připomínám, že některé z údajů čerpá z vlastní databáze a tak jsou spolehlivé jen tak, jako autor programu.

GeForce GTX 560 leaked photos 12

Zdroj: en.expreview.com

Ohodnoťte tento článek!