nVidia podvádí v Crysis

0

Na EliteBastards.com byli vždy při testování obezřetní a všimli si jakýchkoli negativních změn v kvalitě obrazu. Například nová GeForce 8800 GT zaznamela s posledními ovladači ForceWare 169.04 Beta, jež Nvidia sama uvádí jako „doporučený ovladač pro single-player demo Crysis a TimeShift“, několikaprocentní nárůst výkonu, jenže, jak si na EliteBastards všimli, nebylo to zadarmo.

Na obrázku vlevo vidíte, že odrazy na vodě jsou nějaké podivné (sledujte odraz na vodní hladině pod ostrůvkem/pevninou v levé střední části obrazu). Jeden by řekl, že to asi bude nějaká chyba ovladačů a v dalších to bude opraveno. Když ale redaktoři přejmenovali Crysis.exe na DriverBug.exe (či cokoli jiného), tedy tak, aby se neuplatnil profil v ovladačích, bylo najednou vše zase krásné, jak má být (obrázek vpravo).

Stejný investigativní kousek s přejmenováním zkusili redaktoři i na další scéně. Opět stejný výsledek, který potvrzuje, že to není žádná náhoda a Nvidia si chce zlepšit skóre v recenzích a testech. Normálně se totiž v Crysis aktualizuje vzhled vodní hladiny a odrazy na ní každý frame, s ForceWare 169.04 je to však zřejmě každý několikátý snímek, což právě způsobuje ony ošklivé efekty.

Uživatel karet GeForce si ale nemá s ovladačem „doporučeným pro Crysis demo“ jak vybrat mezi pár procenty výkonu navrch a kvalitním obrazem. Tedy teď už má: přejmenuje Crysis.exe na něco jiného.

Zdroj: EliteBastards

 

Ohodnoťte tento článek!