Nvidia přišpendlí vaše oči na webkameru. Během videokonference se tak budete stále dívat lidem do očí

2
Nvidia Broadcast Eye Contact 1
Nvidia Broadcast - Eye Contact
-
Zdroj: Nvidia

Nvidia zpřístupnila novou funkci pro svůj software Nvidia Broadcast. Ten běžně zvládá pokročilé upravení pozadí nebo vyčištění zvuku pro videokonference. Případně umí sledovat pohyb vaší hlavy.

Nejnovější funkce upraví obraz z webkamery tak, jako byste se stále dívali do kamery. A to i když se budete dívat někam jinam. Funkce se jmenuje Eye Contact a funguje i pro aplikace typu Zoom či Teams, kde stačí jako kameru zvolit právě Nvidia Broadcast.

Tento software je již na některých počítačích předinstalován, jinde si jej stáhnete z webu Nvidie. Funkce je dostupná pro majitele grafických karet GeForce RTX a můžete ji kromě videokonferencí využít i při streamování či nahrávání vlastních videí. Podobné avšak slabší technologie využívají i někteří výrobci notebooků či webkamer – asi nejznámější je ale Apple u Facetime.

Nvidia uvádí:

Nový efekt Eye Contact pohybuje očima řečníka tak, aby simuloval oční kontakt s kamerou – toho je dosaženo odhadem a vyrovnáním pohledu. Oči si zachovávají svou přirozenou barvu a mrkání, a dokonce je k dispozici i funkce odpojení pro případ, že se podíváte příliš daleko, pro plynulý přechod mezi simulovanýma a skutečnýma očima.

Eye Contact je ideální pro tvůrce obsahu, kteří se chtějí nahrávat při čtení svých poznámek nebo scénáře nebo se chtějí vyhnout nutnosti dívat se přímo do kamery. Přednášející na videokonferencích se budou dívat do očí osobě, se kterou hovoří, což zlepší zapojení publika.

Zdroj: Nvidia via Jousef Murad

Nvidia přišpendlí vaše oči na webkameru. Během videokonference se tak budete stále dívat lidem do očí
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE