Nvidia prý chystá čistě tabletovou variantu konzole Shield. Pro GameStream?

0

Nedávno jsme zde informovali o specifikacích, které bude údajně mít hardware druhé generace mobilní herní konzole Nvidia Shield. Že se toto zařízení (jehož prodeje nejsou nijak závratné – byť je na vině částečně i nedostupnost mimo Ameriku) dočká následníka, potvrdila sama Nvidia. Zdá se ale, že nemusí jít jen o konzoloidní zařízení s fyzickými ovládacími prvky. Nvidia prý pracuje i na Shieldu, který bude mít provedení čistokrevného tabletu.

O tomto tabletu, respektive o tom, že je takový produkt v přípravě, informuje web Fudzilla (není to mimochodem poprvé, co má Fuad Abazovic k projektu Shield zákulisní informace). Tento tablet má být založen na čipu Tegra K1, což příliš nepřekvapí. Ostatně stejný SoC má i prototyp konvenčního Shieldu 2. Podle Fudzilly toto zařízení Nvidia označuje jako Shield tablet, a s největší pravděpodobností ho tedy poutá příbuzenský vztah se stejnojmennou mobilní konzolí.

Původní Shield je klasickou mobilní konzolí
Původní Shield je klasickou mobilní konzolí

Fudzilla spekuluje, že tento tablet by mohl být mimo jiné zaměřen na bezdrátové streamování her z počítače pomocí technologie GameStream. Pro její provoz je potřeba 5GHz WiFi, které existující tablet z produkce Nvidie (Tegra Note) postrádá, a Shield tablet by proto měl takovýto bezdrátový adaptér obsahovat, pokud má GameStream podporovat.

Minulý týden se přitom na webu objevily údajné parametry dalšího tabletu Nvidie, nazvaného (možná pracovně) Mocha. Jde o osmipalcový tablet (přesněji řečeno, uhlopříčka je 7,9″) s rozlišením 2048 × 1536 bodů a operačním systémem Android 4.4.2. Také zde je použit SoC Tegra K1 v 32bitové verzi se čtyřmi Cortexy-A15 (údajně na taktu až 2116 MHz) a osazeny jsou 2 GB paměti RAM a úložiště o kapacitě zřejmě 16 GB. Tablet má mít čelní i zadní kameru.

Údajné specifikace tabletu Nvidia Mocha (Zdroj: Liliputing)
Údajné specifikace tabletu Nvidia Mocha (Zdroj: Liliputing)

Není však jasné, zda je Mocha totéž, co onen Shield tablet. Zda má být tento herní tablet osmipalcový jako zařízení Mocha, se redakci Fudzilly zjistit bohužel nepodařilo. Obě zařízení mohou být na sobě nezávislými projekty – Mocha větším následníkem sedmipalcového Tegra Note (osmipalcový formát kopíruje parametry iPadu Mini) a Shield zase čistě herním tabletem. Na rozdíl od původního Shieldu by asi lépe seděl nativním hrám pro Android, které počítají s konvenčními tablety. K tomu by ale měl exkluzivní lákadlo v podobě GameStreamu, což by mohl být faktor, který Nvidii umožní odlišit se od ostatních výrobců tabletů.

 

Více bychom se o tabletovém Shieldu měli údajně dozvědět docela brzy. Podle Fudzilly by ho Nvidia měla ukázat během několika málo měsíců, dost možná u příležitosti konference Google I/O 2014. Ta se koná 25. a 26. června (júna). Uvedení na trh tou dobou asi ještě neproběhne, Nvidia by ale mohla Shield tablet předvést či oficiálně odhalit.

Zdroje: Fudzilla, Liliputing

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pri pohledu na toto je Xbox fakt kremace designu… Je jasne, ze se to inspirovalo v Apple mini, ale tomuto bych veril vice {vydech}, na Asus velmi strizliva a stabilne vypadajici konfigurace, zajimava masinka…