Nvidia prý GeForce GTX 1070 Ti vypustí 2. listopadu, recenze vyjdou už 26. října

20
Zdroj: Nvidia

Docela náhle a rychle (možná trochu podobně jako v případě GeForce GTX 1060) začaly v polovině září unikat zprávy o tom, že Nvidia chystá novou grafiku někde na pozici mezi modely GTX 1070 a GTX 1080: GeForce GTX 1070 Ti, stále s čipem GP104. Úniky se množí a nyní již příchod této grafiky hlásí několik zdrojů, takže Nvidia zřejmě spustila finální proces jejího vypuštění na trh. Známe už zřejmě i datum vydání a den, kdy vyjdou recenze.

Vydání někdy na konci října, o kterém se již mluvilo, má v tuto chvíli už prý nezávisle potvrzeno i web VideoCardz, který je ohledně grafických karet docela spolehlivý. Na světě je už ale i přesný den. Prozradili ho Švédi z NordicHardware, kteří se údajně dozvěděli, že tato nová grafika s čipem GP104 bude oficiálně vydána 26. října. To je za necelé čtyři týdny ve čtvrtek. Nicméně tento den by patrně měl být jen „papírovým“ uvedením.

Podle pro změnu německého Heise.de totiž Nvidia bude opět postupovat formou „paperlaunche“, kdy budou nejdřív prozrazeny specifikace a další informace a až s určitým odstupem, v tomto případě by to mělo být okolo týdne, se pak grafiky objeví i v prodeji. Heise.de uvádí, že reálná dostupnost je očekávána 2. listopadu (čtvrtek o týden později). Papírové odhalení by podle něj mělo nastat právě onoho 26. října, k tomuto dni pravděpodobně vyjdou recenze.

Čip GP104 na referenční GeForce GTX 1080 (Zdroj: VideoCardz)
Čip GP104 na referenční GeForce GTX 1080 (Zdroj: VideoCardz)

VideoCardz přidává, že výrobci karet již údajně pracují na výrobě nereferenčních modelů této nové grafiky. Zda budou dostupné přímo v první den zatím asi jisté není. Teoreticky by to mohlo nastat, jelikož pro modely GTX 1070 Ti by se měla dát využít PCB a chlazení vyvinutá pro běžnou GeForce GTX 1070 (nikoliv ta pro GTX 1080, kde se liší paměti). Tedy za podmínky, že budou mít dostatečnou rezervu pro zvýšené TDP, které prý je 180 W. Ovšem to, zda to nereferenční verze stihnou na trh včas, závisí i na dalších faktorech, takže jisté to není.

Co je dále pozoruhodné? Nordic Hardware také píše, že údajně sedí druhá verze parametrů GTX 1070 Ti, o níž jsme psali v úterý. Podle té by karta mohla být výkonem nečekaně blízko k GeForce GTX 1080, jelikož má mít aktivních 2432 stream procesorů, což je skoro celý čip GP104 (chybělo by mu jen 5% shaderů). Frekvence navíc mají být vyšší, než jaké skýtá GTX 1070 bez přídomku Ti. Jen paměti by zůstaly na nižší propustnosti, stále bude totiž osazena GDDR5 na efektivním taktu 8,0 GHz místo 10GHz GDDR5X. Jak podotýká web VideoCardz, toto by možná mohlo hodně vyhovovat těžařům kryptoměn, poněvadž konkrétně Ethereum nemá s GDDR5X dobrou „hashrate“ a GTX 1070 s GDDR5 byla pro báňský průmysl výhodnější než GTX 1080. Otázka je, zda případná atraktivita pro horníky třeba nepoškodí dostupnost nové karty pro hráče a nevyžene ceny nahoru nad doporučenou úroveň.

Ohodnoťte tento článek!

20 KOMENTÁŘE

  • Az na to, ze Volta zpozdeni nema. Takze zadne zpozdeni a uz vubec ne „dalsi“.

   Jestli bude Volta vubec kdy odlozena, tak jedine proto, ze Nvidia nema diky fatalni neschopnosti AMD duvod ji vydat brzo.

     • Když někdo neověřenou informaci uvádí jako fakt, tak přece nemůžu argumentovat stejně nesmyslně. Čím dál víc mám pocit že lidi v diskuzích používají všechny možné části svého těla jen ne mozek. Redmarx, či Crha jsou toho krásným příkladem.

    • má asi tak overené info ako napr. iný oddborný web ktorí už neraz písal o „zpozdeni“ Volty.

     Tak či onak, uznaj ale že s tým že nVidia nemá koli AMD dôvod tlačiť na Voltu má pravdu, 1080Ti/Xp sú bez konkurencie, 1080ka za rovno s Vegou 64 a na vydarenejšiu Vegu 56 bude na trhu za mesiac hneť v nereferencii útočiť 1070Ti.

     + do toho mineri čo skupujú až na vínimky všetky GPU medzi low a highendom.

     • pockaj, game ready uz boli otestovane, to su tie ktore boli pouzite v teste 🙂
      a podla ofiko vyjadrenia nvidie su tie fps ok, a zmena sa konat nebude (+1-2-3fps sa nerata)
      inac, 7fps je podla teba mozne zkomentovat ako dostat na zadok? no ok 😀

     • @skaven321 tak a je hotovo, v jednej z 50 hier má 1080Ti síce v 4k väčšie FS ale horšie 99percentile a už sme hotoví 😀

      Čo tam potom že v nových automobilových hrách ako Dirt 4, F1 2017 či Project Cars 2 si dáva GTX1080Ti Vegu 64 k raňajkám, vlastne aj vo Forze je výkonnejšia v 4k z hľadiska fps ale nie, má horší percentil a výkon v 1080p a nastáva jasný aleže jasný koniec „Ti-čka“ 😀

      Ale v poho „viera je nedobytná pevnosť“ nič sa neboj, takto za rok bude Vega 64 DRTIŤ 1080Ti v ďalších aj 2-3hrách zo vzorky 30 hier… snáť… možno… pri teste v 720… alebo 8k – podľa toho ako to bude Vege vyhovovať 😀

     • @skaven321 tak mi to láskavo vysvetli ako si to myslel a ja veľmi rád zase zareagujem – tentokrát už k veci.

      Tak čo skúsiš to ? 😀

      …alebo ešte spíjaš víťazstvo Vegy a tentokrát už vážne začiatok KONCA nVidie ?

     • no, Vlko, bez komentara, tebe stale dobre ide 🙂
      Maťko, na to ako vies kvalitne robit reserse (tj mravcia praca) pri novych grafikach mas fakt selektivnu slepotu 🙂

      jedine co som komentoval pod Mauditom, bol jeho debilny (pri nom sa neda povedat ze fanboyovsky) pohlad na jeden graf jednej hry. Ale pravoverni vidia vega a uz vyrazaju do krizovej vypravy 🙂

      kde tvrdim tvoje dristy o nejakom konci niecoho? fakt si taky namlety a domyslas si aby si sa mohol internetovo vyburit?

     • @skaven321 no ešte že ty netrpíš tou selektívnou slepotou, to vieš, mne zahmlil zrak Intel a nVidia, nie všetci sú tak dokonalý ako ty.

      Tie moje drísty o konci niečoho, no sorráč ale chcel som si rýpnuť, ono na oDDborných weboch a tak som o tom už čítal nespočet krát ako tá a tá grafika, architektúra či produkt od AMD už vážne zlikviduje tú mŕtvu NV. A áno, je to proste tak ako si ma odhalil, som namletý a celý deň som čakal kedy sa budem môcť takto „internetovo vyburit“.

      btw. pomohlo, už sa cítim ďaleko lepšie 😀

     • keby si nebol namlety, videl by si ze som komentoval 2 grafy jednej hry, nie ako si sa snazil podsunut celkovy vykon vegy. viac nemam co komentovat
      a fappening ohladom DD pokracuje, len tak dalej 🙂

     • @skaven321 každopádne som rád že i keď viac nemáš čo komentovať tak si ma nezabudol nazvať namletým a pripomenúť „fappening ohladom DD“.
      Ale v poho, kľudne aj nabudúce, veď vieme ako sa to hovorí: „múdry ma urážať nebude a hlupák… …ma uraziť nemôže“

      len tak ďalej 🙂