nVidia prý uvede GeForce GTX 670 spolu s GTX 690, prý 10. května

0

Fudzilla, oblíbený to zdroj nezaručených zpráv (a s dobrými vztahy s Nvidií), přišla s informací, že bude GeForce GTX 670, levnější model s jádrem GK104, uvedená společně s dvouprocesorovou „GTX 690“.

V novince se dále praví, že podle zdroje informací by mělo k vypuštění dojít 10. května (tuto informaci přinesly dříve i jiné weby). Jenže už se mluvilo i o tom, že by se další výkonné GeForce měly objevit v týdnu končícím 5. květnem, tedy příští týden (což je s ohledem na dnešní datum s každým dalším dnem méně a méně pravděpodobné), a také o tom, že to 10. května nebude.

Jisté je jen to, že jsme uvedení stále blíž a blíž. GeForce GTX 670 od Gainwardu už se dokonce objevila v nabídce e-shopu na Filipínách. Přestože ji obchod už „prodává“, zatím neuvádí specifikace (jenom informaci o 2 GB paměti a 256b sběrnici) a kupodivu ani cenu. Sice ji prodává za 19,990 PHP (což by mělo být v přepočtu přes devět tisíc korun), jenže by u ní zároveň měla být garance vrácení rozdílu v případě, že budou prodejní ceny karet nižší.

Jestli se GTX 690 objeví už za pár dní, může být Nvidia posléze v obdobné nevýhodě jako AMD se svými Radeony HD 7900. Vyloží totiž karty na stůl a AMD bude mít dost prostoru na to, aby výkon „HD 7990“ poladilo tak, aby GTX 690 trumfla. Zkomplikovat by jí to, obdobně jako u HD 6990, mohla snad jen vyšší spotřeba highendových čipů Tahiti.

Zdroj: Fudzilla, TechPowerUp

nVidia prý uvede GeForce GTX 670 spolu s GTX 690, prý 10. května

Ohodnoťte tento článek!