nVidia radí, jak na svůj web přidat 3D video

0

Pokud už točíte stereoskopické trháky a chcete je streamovat online, můžete vyzkoušet speciální plugin pro 3D Vision od Nvidie. Myslíme tím plnohodnotný obraz pro aktivní zatmívací brýle, nikoliv rozmazaný anaglyfický formát pro ty červeno-modrozelené modely. Ten vytvoříte svépomocí a streamovat jej můžete stejně jako klasické video.

Nvidia jako první uvedla plugin pro Microsoft Media Platform Player Framework 2.5 (jinak také Silverlight Media Framework), který streamování zpřístupní. Potřebujete pouze webový server běžící na IIS, framework, plugin, 3D video a chvíli času na implementaci.

3D Vision Live3dvisionlive.com

Vše potřebné stáhnete na stránce 3dvisionlive.com/3dapps. Stačí se bezplatně zaregistrovat a stáhnout balíček souborů včetně dokumentace, jak přehrávač na vlastní stránky nasadit.

Zde jen doporučený rychlý postup:

  1. Stáhnout Microsoft Media Platform Player Framework a dokumentaci
  2. Stáhnout plugin pro 3D Vision
  3. Vytvořit video
  4. Zvolit správný formát (side/side – levý a pravý obraz jsou distribuovány vedle sebe – poloviční šířka videa; top/bottom – obrazy pod sebou s poloviční výškou)
  5. Video je třeba prohnat Microsoft Expression Encoderem 4

Zde ještě píší, že byste měli na stránky přidat logo 3D Visionu a poslat upozornění Nvidii, která váš projekt patřičně vyzdvihne na svém webu.

Zdroj: Nvidia

Ohodnoťte tento článek!