Nvidia vydala ke grafickým kartám ovladače pro Windows 8 Release Preview

0

Pokud vás něco v ukázkovém vydání nadcházejícího operačního systému může trápit, pak jsou to ovladače. Kompatibilní buď neexistují vůbec, v tom lepším případě vám fungují nějaké ty starší, byť s třeba chybami. Z ovladačů nás patrně nejvíc pálí ty ke grafické kartě, protože bez podpory grafické karty prostě se s počítačem normálně pracovat nedá. Své ovladače nyní vydává po průtazích, slibech a dokladech Nvidia. Pokud tedy používáte Windows 8 Release Preview, konečně si do tohoto systému máte co nainstalovat.

Tip: Windows 8 Release Preview jsou oficiálně zdarma ke stažení

 

Ovladače ke grafickým kartám Nvidia jsou určené jen a pouze pro Windows 8 Release Preview. Oficiálně přirozeně nejde o finální produkt, ale o ukázku. To vás ale může těžko šokovat. Určitě od nich nečekejte dokonalou funkčnost. Především ale nejsou určené notebookovým grafickým čipům, pouze těm desktopovým. Pro notebooky by ovladače měly vyjít v průběhu dnešního dne. Pokud tedy máte ve stolním počítači grafiku od Nvidie, můžete stahovat betaverzi ovladačů:

Ukázkové vydání ovladačů již plně podporuje WDDM 1.2 a vůbec byste ho neměli zkoušet instalovat do Windows 7 nebo starších Windows Vista. Ke známým problémům prozatím patří problikávání obrazu v některých aplikacích využívajících DirectX. Případné problémy, náměty a připomínky můžete směřovat do oficiálního fóra, které Nvidia připravila pro testery. Zájemci naleznou spoustu zajímavých informací v poznámkách k vydání. Ty si můžete stáhnout odsud ve formátu PDF.

Zdroj: Nvidia via Neowin

Nvidia vydala ke grafickým kartám ovladače pro Windows 8 Release Preview

Ohodnoťte tento článek!