nVidia za 367 mil. USD kupuje výrobce modemů Icera

0

Nvidia letos výrazně vzala útokem mobilní trh. Její čipy Tegra 2 jsou prozatím nejúspěšnějším produktem nové generace procesorů ARM a to má firma ze Santa Clary ještě smělé plány do budoucna. Faktem je, že na nových dvoujádrových platformách smartphonů, tabletů a smartbooků nyní vydělává nejvíce, protože ostatní výrobci s vydáváním nových čipů založených na ARM Cortex-A9 nikam nespěchají.

Už brzy může Nvidia vydělávat na každém zařízení dvakrát. Včera totiž oznámila akvizici firma Icera, která se zabývá vývojem a výrobou čipů pro bezdrátové sítě (2G, 3G i 4G). Letos v lednu dokonce vyrobila nejmenší datový a hlasový modem podporující rychlou síť HSPA+ (nadstavba 3G UMTS).

Pro uživatele je to malý krok, pro Nvidii ale velký skok. Další generace Nvidia Tegra mohou obsahovat i datové a hlasové modemy – takové all-in-one řešení by mohlo být atraktivní i pro výrobce koncových řešení. Zároveň by to nadělalo vrásky ST-Ericssonu nebo třeba Broadcomu, které jinak nejčastěji dodávají čipy pro bezdrátové sítě. Jejich výhodou ale je, že dokáží na jednom křemíku vyrobit 2G/3G modem, GPS, Wi-Fi a třeba FM rádio. Na tyto technologie zatím Nvidia kapacitu nemá. Zatím je ale v plánu vyvíjet současně Tegru a zvlášť čipy Icery.

Firma za obchod zaplatí 367 milionů dolarů. Akvizice by měla být dokončena do 30 dnů. Nvidia získá i přes 550 patentů Icery a také více než 50 klientů, kterým firma dodávala čipy. Anglická firma byla založena v roce 2002 a dnes má okolo 300 zaměstnanců v sedmi zemích světa.

Zdroj: Nvidia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář