Nvidia zahájila další svolávací akci. Na vině jsou adaptéry Shieldů

7
Nvidia Shield Controller (2017)
Nvidia Shield Controller (2017)

S Shieldy jsou opět starosti, ale ne tak velké jako v roce 2015, kdy Nvidia kvůli vadným akumulátorům musela stáhnout celou roční produkci Shield Tabletů. Tentokrát mohou nepříjemnosti způsobit adaptéry pro evropské zásuvky, které jsou dodávány spolu s Shield Tablety a přehrávačem Shield TV. Sérii z července 2014 až května 2017 hrozí, že prasknou, což by mohlo při manipulaci způsobit zásah proudem.

Nvidia proto spustila další bezplatnou svolávací akci, týká se celé kontinentální Evropy, takže i Česka. O nový adaptér se můžete přihlásit na této stránce. Najdete na ní také instrukce, jak poznat rizikovou sérii adaptérů.

Nová a bezpečná série má v jednom rohu písmeno B a v tabulce v 16. řádku bude v posledním čtverci vyražena tečka. Pokud tam tyto značky nejsou, máte adaptér zralý na výměnu.

TIP: Nvidia Shield TV 2017: Herní konzole, Android TV a HD přehrávač v jednom (recenze)

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Do Ryzenů s chybou při extrémní vytížení v linuxu Crha a Redmarx rýpou, ale tady ani čárka, že by chybu nVidie nepovažovali za chybu? (Redmarx to dokonce označuje za Ryzen výbuch). Tak to jen k nestrannosti těchto dvou trollů

 2. Tyjo, tak tohle je tedy něco. Až z této newsky jsem zjistil, že proběhla svolávací akce na tablet kvůli baterii.

  Nejlepší na tom je, že o té předchozí akci vůbec nevím! Což mě jako majitele kusu, kterého se svolávací akce týká poněkud štve. To sakra nemohli dát nějak vědět přes push notifikace, mailem nebo jakkoliv jinak? Když si vezmu v kolika různých odběrech mě má nvidia registrovaného, tak mě to teď dost nasr..štvalo. Jdu reklamovat!

  A zajímavá věc, z nabídky alzy tablet jednoho dne záhadně zmizel (říkal jsme si proč, vyhovaval mi, chtěl jsem
  koupit druhý. Teď se to zdá jasné…) a že by dali svým zákazníkům vědět, že je něco špatně, to taky ne. :/

  • svejm zakaznikum davala vedet jak Nvidia emailem, tak Alza emailem, takze si bud nectes email a nebo ti to spadlo oboje do spamu 😉 v pripade Alzi me to do spamu na gmailu spadlo, v mediich to bylo rozebrane taky okamzite v nekolika clancich snad na vsech webech o IT co znam

   mimochdoem ten prvni Shield tablet ktery Nvidia zpet nechtela me dodnes normalne funguje dal, takze mam dva 😀 cekal jsem ze probehne neco jako killswitch na dalku, ale dodnes jede uplne normalne 🙂

   • No, jestli to spadlo do spamu už dnes nezjistím. Každopádně včera večer jsem vyplnil formulář, tak se uvidí. Tablet funguje normálně, tak předpokládám, že ač byla vadná serie, tak ne všechny kusy. Jinak už by asi za tu dobu byl problém, nabíjí se někdy i dvakrát denně.
    Osobně bych čekal nějakou notifikaci na samotném shieldu, miniaktualizace s popup oknem třeba…