Nvidia zatím nepodporuje Adaptive Sync a soustředí se na vlastní G-Sync

0

Dřívější zpráva hovořila o tom, že Nvidia možná chystá podporu pro otevřený standard Adaptive Sync od konsorcia VESA, což by víceméně pohřbilo její vlastní technologii G-Sync. Nejnovější zpráva však hovoří o tom, že minimálně u řady GTX 900 se ještě Nvidia nebude technologií Adaptive Sync vůbec zabývat a rezolutně odmítá její podporu. Ostatně i nejnovější karty jsou vybaveny pouze konektorem DisplayPort 1.2 a nikoliv verzí DP 1.2a, která je pro Adaptive Sync vyžadována.

 Nvidia G-Sync

Web Expreview se rozhodl zjistit, jak to vlastně je, a kontaktoval přímo společnost Nvidia. Na dotaz ohledně podpory Adaptive Sync dostalo  poměrně jasnou odpověd. Nvidia se hodlá zaměřit na vlastní technologii G-Sync . Z tohoto důvodu také nenalezneme u nových karet již zmiňovaný DisplayPort 1.2a ale jeho starší verzi, přestože konkurenční AMD již využívá tuto verzi DisplayPortu dokonce u rok starých karet.

 

Jak bylo předesláno v předchozím článku, je otázka, zdali samotný trh časem Nvidii nedonutí k podpoře Adaptive Sync, jelikož G-Sync bude nejspíš dostupný jen v omezeném počtu produktů. Možným vysvětlením, proč Nvidia nepodporuje Adaptive Sync, je také to, že si testuje životaschopnost konkurenční technologie. Otázkou také zůstává, zdali Adaptive Sync podporuje nový standard DisplayPort 1.3. Oficiálně se o tom VESA nezmiňuje, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nástupce starší verze konektoru, je pravděpodobné, že tato funkce je implementována, avšak s jistotou to tvrdit nelze.

Zdroj: TechPowerUp via Expreview

Ohodnoťte tento článek!