Nvidia zve na svůj livestream: možné uvedení GTX 980/970 a soutěž modderů

0

18. září proběhne akce zvaná Game 24. Nvidia ji prezentuje jako celosvětovou čtyřiadvacetihodinovou oslavu bohulibé činnosti zvané „PC gaming”. Od 9:00 ráno našeho času (18:00 PDT) se můžeme těšit na herní novinky, rozhovory s vývojáři a nejspíš i nějaký ten turnaj mezi příslušníky eSports týmů.

Akce se bude konat prakticky po celém světě – od Los Angeles přes Londýn a Stockholm až po Shanghai. Praha byla opět z nepochopitelných důvodů vynechána, takže nám nezbude nic jiného než si naladit livestream. Důvody, proč se této akce alespoň virtuálně zúčastnit, jsou minimálně dva.

Téměř všechny zahraniční IT weby se shodují na tom, že právě v tento den Nvidia oficiálně odhalí grafické karty Geforce GTX 970 a GTX 980. Není lepší příležitosti k potvrzení či vyvrácení takových domněnek než akce podobného charakteru (i když se při nejlepším bude jednat pouze o tzv. „paper launch”.

Druhým důvodem k účasti na této události je Mod 24. Nvidia nebude oslavovat jen hráče samotné. Kromě exkluzivních novinek ze světa hardware a nějakých těch povinných rozdávaček se dočkáme ještě jedné unikátní události. Bude se soutěžit o korunu nejoriginálnějšího tvůrce počítačových sestav. Podmínkou je pochopitelně „Geforce GTX gaming PC” – komponenty od AMD nebo integrovaná grafika Intel by u poroty nejspíš neprošly.

Nekompromisní bude i konkurence účastníků. V kalifornském sídle Nvidie spolu v rozmezí čtyřiadvaceti hodin budou soupeřit tyto tři týmy: Team Mongoose (Lee Harrington a Ron Lee Christianson), BSMODS (Bob Stewart a Rod Rosenberg) a nakonec Team Kill Ninja (Rich Surroz a Travis Jank). Kdo postaví tu nejoriginálnější PC sestavu a stane se králem těchto zúčastěných modderů, obrdží kromě uznání i haldu hardwarového harampádí.

Stačila by taková sestava na výhru?
Stačila by taková sestava na výhru?

Zajímavé ale je, co mají pořadatelé v plánu se sestavami, které se utkají o prvenství v této celodenní soutěži. Ze všech zaregistrovaných diváků livestreamu budou vylosováni tři šťastní výherci, kteří obdrží jednu z těchto unikátních kreací. Podmínky ještě budou upřesněny během samotného přenosu.

 

Divák bude mít možnost přepínat mezi kanály Game 24 a Mod 24 podle libosti. Když ale vezmeme v potaz hostující moderátory Mod 24, kterými budou Linus a Luke z LinusTechTips (fanboy alert), pak je výběr pro fanoušky hardware značně usnadněný.

Zdroj: Guru 3D, Techreport, GeForce 1, 2

Ohodnoťte tento článek!