nVidii opustil Steve Scott, technologický ředitel Tesly. Zakotvil u Google

0

Ještě před rokem jsme vcelku pravidelně psali o odchodech vrcholného managementu a zkušených inženýrů z AMD. V posledních týdnech má smůlu naopak její úhlavní soupeř, společnost Nvidia. Sotva před dvěma týdny jsme psali o odchodu „salesáka“ Douga Stoakleyho. Nyní vyšlo najevo, že přibližně před dvěma týdny Nvidii opustil také technologický ředitel (CTO) divize Tesla, Steve Scott. Jeho novým působištěm se stal Google.

Steve Scott od roku 1992 pracoval v Cray Research, kde se zaměřoval hlavně na vývoji propojovacích sběrnic pro superpočítače. Společnost opustil v srpnu 2011 a od té doby dělal CTO divize Tesla u Nvidie. Magazín The Register připomíná, že krátce poté Cray ukončil vývoj sběrnic a příslušné patenty prodal loni v dubnu Intelu, který též zaměstnal zbývající inženýry a ve vývoji sběrnice s názvem Aries pokračuje.

Google jakožto Scottův nový zaměstnavatel možná na první pohled vypadá překvapivě. Firma z Mountain View ale vlastní datová centra, která svou rozlohou a výkonem strčí kdejaký výpočetní cluster do kapsy a sama si navrhuje hardware pro své servery. The Register tedy spekuluje, že Scott by Googlu mohl pomoci vyvinout vlastní propojovací technologii. Tu by pak hypoteticky mohl licencovat dalším firmám, třeba Nvidii, která by v budoucnu v segmentu HPC ráda prorazila s procesory vzešlými z projektu Denver.

 

Steve Scott bohužel o svém novém zaměstnání nebyl příliš sdílný. „Budu pracovat na nových systémech pro Google. Je to svělá práce, ale pro okolní svět ne moc zajímavá,“ řekl.

Zdroj: The Register, LinkedIn

Ohodnoťte tento článek!