nVision 08: Multi-touch displej

0

Jedna z nejslibnějších technologií – multi-touch displej – ukázala na nVisionu své využití v plné parádě. Multi-touch už sice vystavoval Albatron na Computexu, ale když nic, tak minimálně trochu méně okázala. Na nVision 08 přijel tuto technologii prezentovat Jeff Han ze společnosti Perceptive Pixel. Jeff je zřejmě takovým ztělesněním amerického snu, jeho firma se z newyorského Courant Institute of Mathematical Sciences vyčlenila teprve v roce 2006 a on už byl letos časopisem Time zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí.

Dotykové displeje a konkrétně nejpokročilejší multi-touch (dotykový ve více bodech současně) displej jsou byznysem Perceptive Pixel a vy jste se s podobnou technologií setkali třeba ve filmu Minority Report. Jeff na nVision neměl zatím ještě holografický displej, ale vcelku obyčejně vypadající veliký LCD panel, nicméně kouzla na něm předváděl opravdu parádní.

 

Jestliže jsem byl zaražen z toho, co všechno ovládací software k multi-touch umí, dech mi vyrazilo, když jsem viděl, co umí s mými vlastními fotkami. Po Václavu Pajkrtovi jsem na nVisionu pronikl před americkou veřejnost i já, přestože tak trochu anonymně, neboť Nvidia (či Jeff) zapomněla uvést kredit. Soudit se nebudu, je to ale zajímavý pocit vidět vlastní fotky Jen-Hsun Huanga pod rukama IT celebrit na technologii budoucnosti.

Nakonec jsem multi-touch natočil na krátké video:

Klepnutím přehrajete video (pokud se vám nezobrazuje, stáhněte si přímo FLV soubor, 6 MB)

Lepší video najdete přímo u Perceptive Pixel (přímý odkaz na video).

Ohodnoťte tento článek!