NYT: Apple chystá vlastní streamovací službu ve stylu Pandory

0

Deníky Wall Street Journal a New York Times v noci přišly se zprávou, že Apple chystá vlastní hudební službu podobnou Pandoře. Chytré rádio, kde si můžete zdarma přehrát jakoukoliv skladbu, ale budete muset vystát občasnou reklamu. Tu by Apple dodával skrz svůj systém AdMob.

Pandora má i placenou verzi bez reklam. Apple by naproti tomu musel konkurovat svým iTunes a funkci iTunes Match, takže to není pravděpodobné. Mluví se o tom, že by služba byla dostupná pro iOS, Macy a Windows. Ideální by samozřejmě byla webová verze, ale Apple se na webu zatím moc neukázal.

iTunes Music Store

iTunes Music Store

Dle tajných zdrojů Apple právě vyjednává podmínky s velkými vydavateli. Cupertinská společnost, Sony Music, EMI, Warner ani Universal ale drby nechtějí komentovat. Zatím tak máme k dispozici jen neověřené střípky a naděje. Už dříve jsme mluvili o možném streamování hudby v iTunes namísto jejího stahování. Souvisí to nějak? 

Kdo ví. Příští týden Apple představí nový iPhone 5 a jak je na podzim zvykem, tak nejspíš i nové iPody a novinky v iTunes. Bylo by logické a dobře načasované, kdyby přišel s novou službou. Hudební sociální síť sice pohořela, ale na bezplatnou hudbu obalenou reklamou by mohli lidé slyšet více. Před 11 lety Apple změnil svět hudby, když začal prodávat iPody. Na jaře 2003 pak uvedl dosud nepřekonaný online obchod iTunes Music Store. Naváže při nadcházejícím desátém výročí nějakou novinkou? Snad budeme chytřejší už příští týden.

 

Zdroj: NYT

Ohodnoťte tento článek!