NZXT Cryo E40: nová chladicí podložka s pohyblivými ventilátory

0

Každý notebook je trochu jiný, má jinak rozmístěné komponenty a tím pádem i jiné rozmístění bodů, kde se nejvíce zahřívá a kde je tudíž potřeba nejvíce chladit. Chladicí podložky tak často nebývají až tak účinné, jak by být mohly, protože jsou univerzální, ne stavěné na míru konkrétnímu notebooku. NXZT na to ale jde od lesa a představilo podložku se dvěma ventilátory, které si můžete nastavit do takové polohy, aby ofukovaly právě nejvíce „topící“ místa.

Chladicí podložka NZXT Cryo E40

Cryo E40 je klasická chladicí podložka pod notebook z hliníku a s perforacemi po celé horní ploše. Dvojice 80mm ventilátorů je magneticky uchycená a může se přesunout kamkoliv v rámci spodní strany podložky. Ventilátory jsou menší než by bylo ideální a dosahují rychlosti až 2 500 otáček za minutu, což není úplně málo, ale větší ventilátory by se těžko přesouvaly a nižší otáčky by neposkytovaly takový průtok vzduchu, takže je to snad férová výměna za možnost nastavení polohy ventilátorů. Rozměry podložky jsou 420 × 300 × 60 mm.

 

Cenu příslušenství stanovil výrobce na 28 amerických dolarů, tedy v přepočtu zhruba 560 korun bez DPH. O dostupnosti u nás zatím informace nemáme, v USA se má začít prodávat v květnu/máji.

Zdroj: Legit Reviews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář