NZXT Gamma: dobré chlazení především

0

NZXT známe jako výrobce dražších počítačových skříní, kterému kromě designu hodně záleží také na funkčnosti jeho produktů. Dobrým příkladem je i nová skříň pojmenovaná NZXT Gamma, která kromě slušivého, avšak stále decentního vzhledu nabízí zejména promyšlené možnosti pro chlazení.

Tedy, promyšlené, jak se to vezme. Gamma má perforované plechy na čelní straně, na pravém boku i na vrchu, takže bude (mírně řečeno) poněkud náchylnější na usazování prachu. V zásadě všude perforace znamenají místo pro instalaci větráku. Z výroby je předinstalován 120mm větrák vzadu, jeden kus stejného rozměru se vejde dopředu, dva 120milimetrové lze namontovat na boční stěnu a v horním plechu jsou motnážní otvory pro dva 120mm nebo 140mm větráky. Pokud preferujete vodní chlazení, pak na zadním panelu Gammy naleznete předem vyvrtané otvory pro hadičky.

Dobrému proudění vzduchu napomáhá také pořádek v kabelech. Pro tento účel slouží díry vyvrtané v plechu, který drží základní desku, a koš na pevné disky otočená směrem k bočnici. Díky tomu také disky nebudou překážet dlouhým grafickým kartám.

Nakonec ještě pár údajů, které jsem zatím nezmínil: skříň je vyrobena z oceli, její hmotnost je 6 kg, rozměry 190 × 440 × 508 mm. Zdroj je ve skříni umístěn dole. Na čelním panelu najdete dva porty USB, jeden eSATA konektor a 3,5″ jacky pro stereo reproduktory/sluchátka a mikrofon. Kompletní galerii fotografií si můžete prohlédnout na stránkách NZXT. A úplně na konec jsem si nechal cenu: německý obchod Caseking.de Gammu nabízí za 39,90 euro, což je v přepočtu jen něco málo přes tisíc českých korun.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!