NZXT Phantom: futuristický full tower

0

Pokud si potrpíte nejen na výkon, ale i na vzhled a jste ochotni dát nemalou částku i za tak často opomíjenou komponentu, jakou je skříň, pak je nový NZXT Phantom právě pro vás. Jeho design se snaží vypadat futuristicky, ne kýčovitě, ani fádně – posuďte sami:

      

Nabídka barevných provedení čítá kromě zde vyobrazených černé a bílé také červenou. Zaujal vás elegán od NZXT? Tak se nejprve ujistěte, že na něj máte dostatek místa – Phantom s rozměry 222 × 541,3 × 623,8 mm není žádný trpaslík a s jedenácti kilogramy ani žádné pírko. Nejlepší představu o rozměrech skříně ale získáte ze srovnání se základní deskou plné velikosti ATX:


Místa je dost i pro atypicky dlouhou grafickou kartu, dále má skříň pět 5,25″ pozic pro optické mechaniky a šest 3,5″ pro pevné disky. Rozšiřující karty, disky i mechaniky lze instalovat bez nářadí, disky upevněné v kovových šuplíčcích pak můžete snadno měnit. Podobný systém používá například Fractal Design Define R2, která má s Phantomem společné také uložení zdroje dole nebo vedení kabeláže mezi plechem držícím základní desku a pravou bočnicí.

   

Konstruktéři NZXT předpokládali, že Phantom budou obývat výkonné a mnoho tepla produkující komponenty. Proto jeho základní výbava čítá tři 120mm outtake větráky (dva nahoře, jeden vzadu) a jeden 200mm intake v levé bočnici. Pro regulaci těchto a případných dalších větráků má Phantom také pětikanálový regulátor otáček. Každý kanál může dodat až 20 W energie a tak pět rozhodně není konečný počet větráků, které na něj můžete napojit. Pokud se však rozhodnete pro chlazení vodou, i na to je Phantom připraven, v zadním plechu jsou vyvrtány čtyři otvory pro hadičky.

A úplně na konec jsem si tradičně nechal informaci o dostupnosti a ceně. NZXT Phantom se začne prodávat 13. srpna/augusta, cena bude kolem 3500 Kč (€140).

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!