O hry na Googlu+ nebyl zájem, Google je v červnu ukončí

0

V létě 2011 je Google s velkou slávou uvedl, loni jsme větřili první problémy a letos hry na Googlu+ definitivně skončí. Na plus.google.com/games už visí upozornění, že služba bude zrušena k 30. červnu 2013. V nápovědě Google píše, že případné nakoupené a nevyčerpané kredity bude možné u některých titulů ještě použít, protože tvůrci přesunou hry jinam. Ale ve většině případů budete muset oslovit vývojáře, co se s vaším kreditem stane.

Google ukončí Google+ Games
Google ukončí Google+ Games

Google teď bude prosazovat jinou platformu. Play Game Services, kterou představil včera, je herní sítí nejvíce podobnou té od Microsoftu. Stejně jako Xbox Live totiž funguje na více platformách současně, tvůrci ji mohou využít na Androidu, iOS i webu. Služba využívá kontaktů z G+ k tomu, abyste s ostatními mohli hrát v multiplayeru nebo si s přáteli porovnávali skóre.

 

Herní síť podporuje i achievementy (trofeje) a žebříčky. Jednou z hlavních funkcí je rovněž synchronizace nastavení a herního postupu. Google Play Game Services ale samozřejmě vyžaduje podporu ze strany tvůrců her. První tituly pro Android už pomalu přibývají.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ale jó, jako takový upgrade cpu to beru, protože někteří mají ještě slabší CPU, ale grafiku už celkem dobrou, tak proč dnes neupgradovat za pár šlupek. Když jim stará deska odejde, tak se koupí jen nová AM3+ deska + ram a není problém ani s dalším upgradem za pár let. Samotného mě překvapuje naskladněné množství 45nm procesorů, ale lidi je zřejmě kvůli jejich univerzálnosti chtějí.

  2. No Athlony II mají ještě jednu výhodu… Je v oběhu spousta desek se socketem AM3, AM2+ a AM2. Některé z Athlonů II (s nulou na konci většinou) mají i DDRII řadič a jdou dát i do některých AM2 desek.
    .
    Člověk pak může jednoduše upgradovat na relativně výkonný procesor za pár korun…
    .
    takže mi to přijde jako relativně dobrý nápad tento procesor vydat. Upgrade z 2,5GHZ na 3,8 už na papíře vypadá pěkně 🙂