O která data při upgradu na Windows 8 nepřijdete? Microsoft to prozradil

0

Protože se ostré vydání Windows 8 kvapem blíží, jistě vás zajímá, jak to bude s upgradem. Alespoň pokud se chystáte přejít na nejnovější operační systém z dílen Microsoftu. Firma se se svými partnery podělila o upgradovací plán, který pokrývá všechna Windows počínaje Ikspéčky.

  • Z Windows 7 Starter, Home Basic a Home Premium můžete upgradovat na základní edici Windows 8, přičemž budou zachovány vaše osobní soubory, systémová nastavení a aplikace.
  • Z Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium, Professional nebo Ultimate můžete upgradovat na Windows 8 Pro, přičemž budou zachovány vaše osobní soubory, systémová nastavení a aplikace.
  • Z Windows 7 Professional nebo Enterprise můžete upgradovat na Windows 8 Enterprise, přičemž budou zachovány vaše osobní soubory, systémová nastavení a aplikace.
  • Z Windows Vista bez Servisního balíčku můžete upgradovat na Windows 8, avšak zachovány budou pouze vaše osobní soubory.
  • Z Windows Vista SP1 můžete upgradovat na Windows 8, zachována budou vaše osobní data a systémová nastavení.
  • Z Windows XP SP3 můžete upgradovat na Windows 8, avšak zachovány budou pouze vaše osobní soubory.

 

Tolik k základnímu přehledu. Zachování aplikací a systémových nastavení přestává platit ve chvíli, kdy se pokusíte přejít na jinou jazykovou mutaci. V případě rozdílnosti jazyků nepřijdete pouze o osobní data. Nelze ani upgradovat z 32bitové edice na 64bitovou (nebo obráceně, pokud se někdo z nějakého důvodu chtěl touto cestou vydat) při zachování nastavení, souborů a aplikací. Při takovém přechodu přijdete o všechno, bude se jednat o regulérní čistou instalaci. Připomínám, že Windows 8 by měla být dokončena už v červenci, na pulty obchodů se ale patrně dostanou až v říjnu.

Důležité je, že všichni majitelé Windows 7 mohou upgradovat bez větších potíží a ztráty dat. Rádi to uslyší ti lidé, kteří si koupili počítač nedávno a mají tedy nárok na levná Windows 8.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!