O levnější mobilní tarify sjednané Dtestem má zájem již přes 60 000 lidí

4
SIM karta
Ilustrační foto (autor: PublicDomainPictures / Pixabay)
-
Zdroj: PublicDomainPictures / Pixabay

Spotřebitelská organizace Dtest začátkem měsíc rozjela akci Chci levnější tarif. Sdruží všechny zájemce o levnější volání, SMS a data a vyzve operátory, aby na tuto hromadnou poptávku odpověděli lepšími tarify než těmi, které mají běžně v ceníku.

Abyste měli nárok na lepší tarif, musíte se nezávazně registrovat na této stránce. Ve frontě je již přes 61 000 zájemců. Registrace skončí 8. června. Týden nato pak Dtest vybere vítěze aukce – operátora s nejlepšími podmínkami a cenou. Do 30. června pak můžete nabídku zvážit. Více informací najdete v našem starším článku.

O levné mobilní tarify sjednané Dtestem má zájem již přes 60 000 lidí
O levné mobilní tarify sjednané Dtestem má zájem již přes 60 000 lidí

S takovou základnou již může Dtest vyjednat lepší podmínky než jednotlivec. Operátorům se ale do aukce možná nebude chtít. Veřejné ústupky dělají neradi. Dtest se navíc za zájemce nemůže zaručit. Nebude vystupovat jako „šedý operátor“, který by hradil jednu fakturu za 60+ tisíc lidí a sám by vybíral platby od klientů. Vítězný operátor z aukce uzavře smlouvy s jednotlivci.

Co do zájmu veřejnosti bude tato akce možná nejúspěšnější v historii Dtestu. Organizace loni hledala nejlepšího dodavatele elektřiny a plynu, o výhodnější energie se přihlásilo 79 000 lidí. Letos akci zopakovala a přihlásilo se 56 000 lidí.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Moc tomu nevěřím. Podniky mají slevy mimo jiné i z důvodu, že operátor neřeší fakturaci jednotlivých karet a nemusí se o každého starat zvlášť. Nic z toho by v tomto případě, jak je v článku uvedeno, neplatilo a operátorům by se to myslím nijak nevyplatilo. Pokud na sebe dTest nevezme roli šedivky nebo virtuála, který se o tohle vše bude starat, tak je to podle mě odsouzeno k zániku a je to jen zviditelnění dTestu.

    • Myslíš že když nějaký virtuální operátor, kde pracuji myslící lidi, kteří nejsou pažraví a kterým semtam přibude nějaký ten zákazník, nesahne po příležitosti, když mu někdo jenom tak prihraje najednou 100 tisíc lidí? 😉 Velká trojka asi ne, ti mají kartelovou dohodu a hejlů co jim ty jejich nesmyslné peníze zaplatí je pořád dost, tak to nemají zapotřebí, ale někdo menší kdo nemusí živit aparát budižkničemů? Proč ne?

    • To je pořád výmluv okolo náročnější správy fakturace. Kdyby chtěli, zavedou platbu kreditním systémem a je hotovo. Žádné handrkování, každý měsíc se strhne paušál z kreditu – máš / nemáš, nazdar… Tohle jsou fakt argumenty typu „specifický trh“…