O výrobce méně. HP kupuje tiskárnový byznys Samsungu za 1 miliardu dolarů

0

O čem se přes týden spekulovalo, to teď zástupci obou firem potvrdili. HP koupí divizi tiskáren od Samsungu za 1,05 miliardy dolarů. Tím získá 6500 patentů, 1300 špičkových výzkumníků a inženýrů v oblasti tisku a byznys, který jen za minulý rok utržil téměř dvě miliardy dolarů.

HP kupuje divizi tiskáren od Samsungu
HP kupuje divizi tiskáren od Samsungu

HP si hodně slibuje především od digitálních laserových kopírek Samsungu, které nabízejí vysokou rychlost a rozlišení při zachování nízké spotřeby a jednoduché správy. „Kopírky jsou zastaralé stroje s desítkami vyměnitelných dílů, které vyžadují neefektivní servis. Zákazníci jsou frustrováni častými návštěvami údržbářů, kteří kopírky neustále opravují. HP chce tyto problémy nahradit technologií multifunkčních tiskáren (MFP). Samsung vyrábí A3 MFP, které nabízejí výkon, jednoduchost, spolehlivost a snadnost používání tiskáren a přitom obsahují jen sedm vyměnitelných dílů,“ píše HP v tiskové zprávě.

 

Obchod ještě musí schválit regulační úřady, k dokončení akvizice by mělo dojít do 12 měsíců. Samsung se zároveň zavázal, že později koupí akcie HP v hodnotě mezi 100 a 300 miliony dolary. Sám totiž ještě bude nové tiskárny HP prodávat na korejském trhu pod značkou Samsung.

Zdroj: HP, Samsung

Ohodnoťte tento článek!