O2 nabízí e-knihy za předplatné. Nefunguje ale tak, jak byste čekali

0
Amazon Kindle Paperwhite 3
Amazon Kindle Paperwhite 3

Modrý operátor dnes spustil nový program O2 Čtení. Za měsíční předplatné 149 Kč si budeme moci číst libovolnou e-knihu z jeho katalogu O2 Active (je v něm přes deset tisíc titulů). Předplatné ovšem nefunguje tak jako ve Spotify nebo Netflixu, kdy za jednu cenu dostanette neomezený přístup k celé knihovně. O2 vám za 149 Kč měsíčně dovolí stáhnout jednu libovolnou e-knihu.

I tento přístup má výhody. Kniha vám zůstane napořád, i když předplatné zrušíte. Knihu lze číst v aplikaci od O2, ale lze ji poslat také na Kindle nebo ve formátu ePub číst v libovolné jiné čtečce. Za 149 Kč si můžete jednou za měsíc vybrat dokonce knihy, které jsou normálně dražší. Některé učebnice nebo literatura faktu přitom stojí přes 1000 Kč.

Pokud si nestihnete vybrat, můžete „nákup“ odložit do dalšího měsíce (až třikrát za sebou). Pak zkrátka vyberete tři knihy najednou. O2 myslí i na zneužívání. Kdo předplatné zruší dvakrát, to třetí bude moci aktivovat až po třech měsících.

Portál O2 Active je dostupný jen pro uživatele O2. Platí se v něm v měsíčním vyúčtování za paušál nebo stržením částky z kreditu. Active nabízí i uvítají melodie, audioknihy nebo mobilní aplikace.

O2 nabízí e-knihy za předplatné. Nefunguje ale tak, jak byste čekali
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 9 hlasů