O2 mění datový roaming. Megabajt v Tunisku bude 75× levnější, ale…

2
Tunisko
Ilustrační foto (zdroj: AlexSky / Pixabay)

Loni přišla velká roamingová revoluce, v EU a třech zemích HP můžete volat, psát a datovat jako doma. Od letoška je navíc ještě výhodnější datový roaming. Jenže v ostatních zemích poplatky nepodléhají regulaci a ceny jsou kvůli tomu velmi vysoké.

Nemusíte přitom myslet na cesty do Ameriky nebo Asie. U O2 zaplatíte za megabajt dat prosurfovaný v téměř sousedním Švýcarsku 240 Kč. V Monaku je to dokonce 300 Kč. Výrazně ušetřit můžete pomocí balíčků Top Svět, kdy si za 599 Kč můžete koupit 150MB balíček (u předplacenky je to 99 Kč za 25 MB) nebo za 3499 Kč rovnou 1000MB. Cena za megabajt pak klesne na 4 Kč, resp. 3,50 Kč.

Letošní novinkou je, že do zóny Top Svět přibylo přibližně 50 dalších zemí, takže balíček může zlevnit datování ve většině nejnavštěvovanějších destinacích. V zemích mimo EU se navíc díky ochraně data ani nezapnou. Aktivní budou jen s balíčkem či při ručním vypnutí ochrany.

A co jiné služby v zemích v zóny Top Svět? Při odchozímu hovoru zaplatíte jednorázový spojovací poplatek 49 Kč a pak 3,90 Kč za každou minutu. Také příchozí minuta a odchozí SMS stojí 3,90 Kč. Odeslání MMS stojí 9,60 Kč.

Balíček Top Svět platí v těchto zemích: Afghánistán, Albánie, Alžírsko, Argentina, Arménie, Austrálie, Bahamy, Bahrajn, Bangladéš, Bělorusko, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Černá Hora, Čína, Dominikánská republika, Egypt, Ekvádor, Faerské ostrovy, Fidži, Filipíny, Gabon, Ghana, Grónsko, Gruzie, Guatemala, Guernsey, Hongkong, Chile, Indie, Indonésie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jersey, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Jordánsko, Kanada, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kosovo, Kostarika, Kuvajt, Macao, Madagaskar, Makedonie, Malajsie, Man, Maroko, Mexiko, Moldavsko, Monako, Mongolsko, Nigérie, Nikaragua, Nový Zéland, Omán, Pákistán, Panama, Peru, Rusko, Salvador, Saudská Arábie, Severní Kypr, Seychely, Singapur, Spojené arabské emiráty, Spojené státy americké, Srbsko, Srí Lanka, Švýcarsko, Tádžikistán, Tanzanie, Thajsko, Tchaj-wan, Tunisko, Turecko, Ukrajina, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, Vietnam.

Tučně zvýrazněné byly v Top Svět už dříve.

O2 mění datový roaming. Megabajt v Tunisku bude 75× levnější, ale…
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Menší offtopic co se EU roamingu týče. Když jsem byl loni v létě v Kosovu, surfoval jsem po netu za data z tarifu. Situace se má totiž tak, že tam služby poskytoval slovinský operátor. Mám vodafone.