O2 připomíná, jak komunisté udělali hokejistům z mistrovství i ze života peklo

9

<

Operátor O2 dělá záslužnou činnost, když při příležitosti hokejového mistrovství připomíná osudy československých hokejistů, kteří v roce 1950 nemohli kvůli komunistům odletět na mistrovství do Londýna. Rok předtím přitom přivezli zlato.

Při překročení slovenských hranic (při cestě na šampionát do Bratislavy) vám přijde speciální roamingová smska a podobnou dostanete i na pražském letišti. O2 tak připomíná, že není dnešní cestování za hokejem není samozřejmé ani pro diváky, ani pro samotné hráče.

Na jaře roku 1950 měla československá hokejová reprezentace odletět do Londýna na mistrovství k obhajobě zlatých medailí ze Stockholmu. Těsně před odletem zasáhla politická moc a hokejisty místo cesty na šampionát čekaly soudy, mučení, dlouholeté věznění. Doba se mění a dnes minulý režim někteří hokejisté dokonce pomáhají propagovat. Lidi také zapomínají, takže projekt O2 je hodně o osvěžení paměti.

hokej clanek maxitip

Na YouTube kanále O2 TV Sport můžete navíc zhlédnout ty nejlepší sportovní momenty, které se ale nikdy nestaly. Třeba jak Gusta Bubník dává ve finále hattrick…

O2 připomíná, jak komunisté udělali hokejistům z mistrovství i ze života peklo
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.68%) 19 hlasů

9 KOMENTÁŘE

    • Tak onehda se na tema EU vyjadril i 97lety byvali generalni tajemnik KSC Milous Jakes, ktery to vidi velmi pozitivne a je pry vyslovene z EU nadsen.

      Nedivim se, vzdyt je EU plna bejvalejch komunistu a to co EU dela treba ve vztahu k Rusku, jako komunisti hadr. Takze docela chapu komance, ze „svoji“ EU chapou jako velkou vyhru.