O2 hrozí až desetimilionová pokuta. ČTÚ s operátorem zahájil správní řízení kvůli datové politice

0

Modrý operátor v červenci změnil datová pravidla. O2 zákazníkům po vyčerpání základního balíku dat automaticky zakoupí nový datový balíček. Surfovat zpomaleně již není možné, uživatelé si mohou nanejvýš zvolit, že po spotřebě všech dat se internet zastaví do konce zúčtovacího období.

O2 má na podobné obchodní rozhodnutí právo, ale musí o něm včas (měsíc předem) informovat zákazníky a musí jim v případě znevýhodněných podmínek také říct, že mohou odstoupit od smlouvy na dobu určitou i bez placení pokuty.

O2 (logo)

Jenže O2 o možnosti vyvázání se ze smlouvy neinformovalo a tvrdošíjně si stojí za tím, že uživatelé takový nárok nemají. ČTÚ je opačného názoru a s operátorem zahájil správní řízení pro podezření ze spáchání správního deliktu podle § 118 odst. 14 písm. v) zákona o elektronických komunikacích.

O2 může dostat pokutu až 10 milionů korun. Nesplnění informační povinnosti se dopustil opakovaně. V roce 2014 dostal pokutu 2 miliony korun kvůli migraci zákazníků z tarifů Neon na Free. Letos – opět kvůli zamlčení možnosti odstoupení od smlouvy – pokutu 4,5 milionu.

Tip – FUPgate: Na jednání s O2 si připravte ostré lokty. Jak probíhala reklamace?

 

Zdroj: ČTÚ

Ohodnoťte tento článek!